2019-05-22, Nanning
Korea wygrywa z Tajpejem dzięki siedemnastolatce
Znowu dała znać o sobie 17-letnia Koreanka An Se Young (fot.), o której niedawno pisaliśmy w relacji Kim-Kong i juniorka młodsza An zwyciężyli w Super 300.
Rewelacyjna nastolatka ograła na mistrzostwach świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana) numer jeden listy światowej, aktualną mistrzynię igrzysk azjatyckich, Tai Tzu Ying (Tajpej) 14:21 21:18 21:16. Zob. pojedynek na YouTube.

- Ona dobrze się broni i porusza. Ma dobrą kondycję i jest wysoka. Ma wiele atutów w kilku zakresach i sądzę, że będzie znakomitą zawodniczką w przyszłości — powiedziała Tai Tzu Ying o An Se Young. Ta ostatnia zastępuje niejako w ekipie kontuzjowaną Sung Ji Hyun. Mimo osłabienia (nie gra również najlepszy singlista koreański Son Wan Ho) obrońcy tytułu mają spore szanse na półfinał: w wyniku losowania trafiają w ćwierćfinale na Tajlandię.

Duńczycy zrehabilitowali się za porażkę z Anglią i wyeliminowali tę ostatnią dzięki zwycięstwu 3:2 nad Indonezją. Podobnie jak przeciwko Anglii punkty Dania zdobyła w obu singlach (Viktor Axelsen i Mia Blichfeldt pokonali rywali, z którymi mieli ujemny bilans spotkań), ale tym razem punkt dorzucił mikst (w meczu otwarcia Mathias Christensen i Sara Thygesen).

Główni faworyci mistrzostw, Japonia i Chiny, wygrali swoje ostatnie mecze grupowe, co dało im awans z pierwszych miejsc. W zespole japońskim zawiodła Akane Yamaguchi (4. BWF), która po tym jak nie wykorzystała trzech setboli, przegrała z Pornpawee Chochuwong. Z kolei wygrana Chin z Indiami 5:0 przypieczętowała wyeliminowanie Hindusów.

Zestawienie wylosowanych par ćwierćfinałowych

Czwartek 23 maja grają:
Chiny — Dania
Korea — Tajlandia
Piątek 24 maja grają:
Japonia — Malezja
Indonezja — Tajpej

Wyniki meczów grupowych (22.05.2019)
Grupa 1A
Japonia — Tajlandia 4:1
Grupa 1B
Dania — Indonezja 3:2
Grupa 1C
Korea — Tajpej 3:2
Grupa 1 D
Chiny — Indie 5:0
Grupa 2B
Kanada — Niemcy 3:2
Singapur — Izrael 4:1
Grupa 3A
Nowa Zelandia — Nepal 4:1
Irlandia — Australia 3:2
Grupa 3B
Słowacja — Litwa 4:1
Sri Lanka — Szwajcaria 3:2

Zob. też:
Nie tylko tytani.
Faworyci w opałach.
Chińczycy pod malezyjskim ostrzałem.

16. mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana). BWF World Mixed Team Championships (Sudirman Cup). Kategoria BWF Grade 1 — Team Tournament. 19-26 maja 2019. Nanning (Chiny). Guangxi Gymnasium. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj