2019-04-05, Kuala Lumpur
Czy ktoś powstrzyma Jonatana?
Indonezyjczyk Jonatan Christie (fot.) w ciągu niespełna trzydziestu godzin rozprawił się bez straty seta z aktualnym mistrzem świata (Kento Momota) i poprzednim (Viktor Axelsen).
Duńczyka pokonał w ćwierćfinale otwartych mistrzostw Malezji w badmintonie (Celcom Axiata Malaysia Open 2019, BWF HSBC World Tour Super 750, 700 tys. dol.) 21:18 21:19 (zob. pojedynek na YouTube). Christie znowu imponował koncentracją i skutecznością w końcówkach. Axelsena cechował na finiszu brak wyczucia kortu i niekiedy nonszalancja.

W sobotę Indonezyjczyk spróbuje wygrać z aktualnym mistrzem olimpijskim, Chen Longiem (Chiny), z którym mu do tej pory nie szło (bilans wynosi 0:6), ale czas pracuje raczej na korzyść młodszego, 21-letniego Jonatana, zyskującego intensywnie na dojrzałości. Indonezyjczyk legitymuje się przy tym złotym medalem zdobytym w ubiegłym roku na Igrzyskach Azjatyckich na własnym terenie.

Bardziej niż wygrana Christiego dziwi brak w półfinałach turnieju japońskich deblistek. Honoru debli Kraju Kwitnącej Wiśni będą bronić panowie, obecni w obu półfinałach. A jeśli już mowa o deblu mężczyzn, to z turniejem pożegnali się liderzy rankingu światowego, Marcus Fernaldi Gideon/ Kevin Sanjaya Sukamuljo (Indonezja), przegrywając ze swoimi mniej sławnymi rodkami, Fajarem Alfianem i Muhammadem Rianem Ardianto 21:23 21:19 18:21.

Mizernie wypadli reprezentanci gospodarzy. Malezja do półfinałów wprowadziła tylko mikst Tan Kian Meng/ Lai Pei Jing. Natomiast brak w półfinałach Europejczyków specjalnie nas nie dziwi.

Zob. też:
Zimna krew Indonezyjczyka.
Modne Minionki.

Otwarte mistrzostwa Malezji w badmintonie. Celcom Axiata Malaysia Open 2019. 2-7.04.2019. Kuala Lumpur (Malezja). Axiata Arena (Stadium Putra Bukit Jalil). Turniej z serii BWF HSBC World Tour Super 750. Pula nagród: 700 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj