2019-03-08, Birmingham
Nie do końca udany Dzień Kobiet Sainy Nehwal
Dziś świętujemy dzień kobiet. Saina Nehwal (na fot. na drugim planie) chciała uczcić ten dzień w sposób szczególny. Pragnęła ona zdobyć medal dla indyjskich kobiet na całym świecie.
Na swoim koncie 31-latka ma już udział w igrzyskach olimpijskich, wielu międzynarodowych turniejach oraz mistrzostwach świata, ponadto była prowadzącą w World Circuit. Nigdy jednak nie udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium na All England Open Badminton Championships. Nehwal założyła sobie, że dojdzie w tym turnieju jak najdalej.
Każdy doskonale wie, że ten turniej jest jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych – marzeniem każdego zawodnika jest jego wygranie — powiedziała Hinduska.
Indie stały na najwyższym stopniu podium już dwa razy, ale byli to tylko mężczyźni, chcę, by kobiety także zdobyły jakiś medal dla Indii. To byłaby kolejna zapisana kartka w historii indyjskich kobiet.
Nehwal pokonała w czwartek w trzech setach Line Hojmark Kjaersfeldt 8:21 21:16 21:13 i zbliżyła się do swojego wymarzonego celu – zdobycia mistrzostwa All England. Niestety w kolejnym meczu przegrała w piątek z bardzo silną Tai Tzu Ying (fot.) z Tajwanu, która wygrała dwie poprzednie edycje All England.

W zaledwie 39 minut zakończył się mecz pomiędzy Japonką Akane Yamaguchi i Dunką Mią Blichfeldt. Finalistka singla kobiet z poprzedniego roku wygrała mecz 21:18 21:14. Porażka z 2018 roku z Tai Tzu Ying (Tajwan) spowodowała, że Yamaguchi jest jeszcze bardziej zmotywowana, by w tym roku zdobyć najwyższy tytuł na All England. Co ważniejsze, Japonka zyskała przychylność tutejszych kibiców. Kto wie? Może to oni pomogą jej w wygranej?
Kiedy gram zawsze dostaję dużo oklasków i dużo aplauzu. Bardzo lubię ten turniej, bo wiem, że mam wsparcie w wielu ludziach. W tym roku również zamierzam grać w finale – wyznaje Yamaguchi.
W meczu ćwierćfinałowym  Japonka gra z He Bingjiao z Chin.

W singlu mężczyzn drabinka z zawodnikami została wstrząśnięta po odpadnięciu znakomitych Chińczyków, Lin Dana oraz Chen Longa. Obecnie dominują Viktor Axelsen (Dania), Srikanth Kidambi (Indie) oraz Kento Momota (Japonia). Wczoraj Hindus pokonał w trzysetowym meczu Indonezyjczyka Jonatana Christiego 21:17 11:21 21:12.

Otwarte mistrzostwa Anglii w badmintonie. Yonex All England Open Badminton Championships. 6-10 marca 2019. Birmingham (Anglia). Turniej z cyklu HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 1 mln dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Facebook.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

© BadmintonZone.pl | zaloguj