2019-02-19, Warszawa-Bemowo
Czy SGGW i WAT utrzymają prowadzenie?
W sobotę 23 lutego 2018 r. studenci rozegrają drugi rzut eliminacyjny w grach pojedynczych i podwójnych w ramach 21. edycji akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie.
Miejscem turnieju będzie hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kartezjusza 1 w Warszawie. Zawodnicy będą ponownie  — tak jak w pierwszym rzucie rozegranym 17 listopada 2018 — zbierać punkty pozwalające na awans do turnieju finałowego w grach pojedynczych i podwójnych, a zarazem uczelnie Mazowsza będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej: to już przedostatni etap rywalizacji zespołowej.

W pierwszym rzucie eliminacyjnym (102 uczestników i uczestniczek z dziewięciu uczelni)  zwyciężyli: Szymon Malik (AWF), Jolanta Chodkowska (WAT), Kamil Nasiłowski/ Paweł Szugajew (PW) i Anna Dębska/ Adrianna Tataj (UW).

W klasyfikacji uczelnianej kobiet prowadzą ex aequo Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego i Wojskowa Akademia Techniczna (trzeci jest Uniwersytet Warszawski).

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn prowadzi Wojskowa Akademia Techniczna, przed Akademią Finansów i Biznesu Vistulą i Politechniką Warszawską.

Zob. komunikat II rzutu eliminacyjnego 23 lutego

Zob. migawkę z I rzutu w TVP3 Warszawa (emisja 20.11.2018; od 1:15 do 2:25).

Zob. album zdjęć z I rzutu na FB Badzine Poland.

Zob. wyniki I rzutu w serwisie tournamentsoftware.com oraz pełną klasyfikację mężczyzn (PDF) i kobiet (PDF) po I rzucie eliminacyjnym.

Wiosną zostaną jeszcze rozegrane w ramach 21 edycji mistrzostw: II rzut eliminacyjny, III rzut (turniej mikstowy) oraz finały indywidualne w singlu i deblu.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają m.st. Warszawa, ministerstwo sportu i turystyki, województwo mazowieckie oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Zob. też:
Studenckie rakietki w stolicy.
21. sezon studentów Mazowsza.

XXI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, II rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 23 lutego 2019, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Regulamin techniczny (PDF). Regulamin ogólny (PDF). Strona organizatora. Wyniki I rzutu w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki fazy pucharowej I rzutu eliminacyjnego (PDF). Klasyfikacja mężczyzn po I rzucie eliminacyjnym (PDF). Klasyfikacja kobiet po I rzucie eliminacyjnym (PDF). Komunikat II rzutu eliminacyjnego 23 lutego 2019.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj