2019-02-07, Aarhus
Singlista miksistą (mistrzostwa Danii)
W środę rozpoczęły się mistrzostwa Danii w badmintonie. Na starcie zabrakło kilku gwiazd, debiutują obiecujący 16-latkowie, a jeden znany singlista postanowił zmienić... konkurencję. I gra miksta.

W tegorocznych mistrzostwach brakuje paru gwiazd. Nie zagra z powodu kontuzji Viktor Axelsen. Nie zagrają także Carsten Mogensen/ Mathias Boe. Ten drugi wyniósł się na stałe do Indii i na poziomie reprezentacyjnym będzie już grał tylko okazyjnie. Z kolei Kim Astrup z powodu kontuzji wycofał się z mistrzostw, a na jego miejscu, w parze z Andersem Skaarupem Rasmussenem, zagra 16-letni Mads Vestergaard. Z powodu kontuzji nie wystąpi także Rasmus Gemke. Reszta duńskich gwiazd zapowiedziała swoje występy w Aarhus.

Dość ciekawym posunięciem jest decyzja Hansa-Kristiana Vittinghusa (fot.). Postanowił on bowiem zagrać... miksta. I jak na razie idzie mu znakomicie. Wspólnie z Maiken Fruergaard przeszli już kilka rund — i będą się liczyć w walce o medale.

- Uwielbiam grać miksta — zaskakuje H.-K. Vittinghus. — Jeśli zajdziemy daleko, może być trudno pogodzić to z singlem, ale będę próbował. Przede wszystkim zamierzam się dobrze bawić. Jeśli gramy dobrze, jesteśmy naprawdę trudnymi przeciwnikami.  A jeśli nam nie będzie szło tak dobrze, to po prostu nie będę już grać miksta w przyszłości — kwituje jeden z najlepszych duńskich singlistów.

Oczywiście ciekawie zapowiada się też rywalizacja w singlu mężczyzn. Pojedynek Axelsen-Antonsen zapowiadałby się jak zawsze ekscytująco. Tu raczej nikt inny nie będzie się liczył w walce o tytuł.

U pań może być równie interesująco. Nie zagra obrończyni tytułu Mette Poulsen, która postanowiła się przestawić na gry podwójne (co idzie jej bardzo dobrze). Z numerem 1 zagra Mia Blichfeldt. Jednak czarnym koniem tych mistrzostw może okazać się Line Christophersen. Ta wicemistrzyni świata juniorek ma "papiery na granie", a trenuje ją nie kto inny jak słynny Peter Gade.

W mikście każde inne rozwiązanie niż zwycięstwo Mathiasa Christiansena/ Christinny Pedersen będzie sensacją. Natomiast w deblu mężczyzn wszystko jest możliwe, gdyż w tej konkurencji ostatnio duńska kadra ma największy kryzys. Jeszcze rok temu Dania miała cztery męskie deble na światowym poziomie (pierwsza dziesiątka rankingu światowego lub okolice). W tej chwili został jeden, który — jak już wspomnieliśmy — na tych mistrzostwach nie zagra.

Mistrzostwa Danii odbywają się w Aarhus i potrwają do soboty.

Rozstawieni:
Singiel mężczyzn:
1: Viktor Axelsen — rezygnacja w czwartek 7.02.2019
2: Anders Antonsen
3/4: Jan Ø. Jørgensen
3/4: Hans-Kristian Solberg Vittinghus

Singiel kobiet:
1: Mia Blichfeldt
2: Line Kjærsfeldt
3/4: Julie Dawall Jakobsen
3/4: Line Christophersen

Debel mężczyzn:
1: Kim Astrup/ Anders Skaarup *wycofanie Kima Astrupa
2: Mads Kolding/ Niclas Nøhr
3/4: Frederik Søgaard/ David Daugaard
3/4: Mathias Bay-Smidt/ Lasse Mølhede

Debel kobiet:
1: Sara Thygesen/ Maiken Fruergaard
2: Mette Poulsen/ Rikke Soby
3/4: Alexandra Bøje/ Sara Lundgaard
3/4: Amalie Magelund/ Freja Ravn

Mikst:
1: Mathias Christiansen/ Christinna Pedersen
2: Mai Surrow/ Mikkel Mikkelsen
3/4: Alexandra Bøje/ Frederik Søgaard
3/4: Lasse Mølhede/ Sara Lundgaard

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj