2019-01-13, Białystok, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle
Suwałki o krok od "pole position"
Niedzielne spotkania czwartej rundy polskiej ekstraklasy potwierdziły dominację prowadzącej w tabeli dwójki: SKB Litpol-Malow Suwałki i ABRM Warszawa. Oba zespoły rozgromiły rywali (odpowiednio Unię Bieruń i Benincę Feniks Kędzierzyn-Koźle) w identycznym stosunku 7:0.
To oznacza, że przed ostatnią, piątą rundą pierwszego etapu rozgrywek (prowadzonych systemem każdy z każdym) prowadzi obrońca tytułu, SKB Suwałki (na fot. Kamila Augustyn) przed ABRM Warszawa. Oba zespoły mają tyle samo punktów, drużyna ze stolicy — rozegrała jedno spotkanie więcej.

Zanosi się na to, że w drugim etapie rozgrywek, króciutkim play-off, suwałczanie zagrają z pozycji numer jeden, czyli przeciwko numerowi cztery pierwszego etapu. A warszawianie z pozycji numer dwa, czyli z numerem trzy fazy "każdy z każdym".

Kim będą zespoły rywalizujące w fazie pucharowej z prowadzącym duetem, nie jest na razie przesądzone. Trzecie miejsce nadal zajmuje Technik Głubczyce, ale rozegrał jedno spotkanie więcej niż jego najgroźniejsi rywale: Hubal i OSSM-SMS (obie drużyny z Białegostoku), a poza tym czeka go starcie w stolicy z miejscowym ABRM. Wygląda na to, że o trzecim i czwartym miejscu zadecyduje bezpośrednie spotkanie w Białymstoku obu tamtejszych drużyn. Teoretycznie w rywalizację o udział w play-off mogłyby się jeszcze wtrącić AZS AGH Kraków i Aktywna Piątka Przemyśl, ale ich szanse wydają się znikome. Piąta runda jest zaplanowana na 26 i 27 stycznia.

Wyniki meczów ekstraklasy (13.01.2019)
Białystok (13.01.2019)
KU AZS UM Łódź — UKS Plesbad Pszczyna 4:3
UKS Hubal Białystok — UKS Plesbad Pszczyna 6:1
UKS Hubal Białystok — KU AZS UM Łódź 5:2
Głubczyce (13.01.2019)
Galmet LKS Technik Głubczyce — Sportowa Politechnika Gdańsk 6:1
UKS Aktywna Piątka Przemyśl — Legia Warszawa Badminton 6:1
Kędzierzyn-Koźle (13.01.2019)
ABRM Warszawa — BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 7:0
SKB Litpol-Malow Suwałki — UKS Unia Bieruń 7:0.

Zob. też:
Suwałki lepsze w meczu na szczycie.
Asy ekstraklasy.
Już tylko dwa zespoły bez porażki w ekstraklasie.
Świerczyńska wygrała ze Śmiłowskim.
Pierwsza runda ekstraklasy za nami.
Aktywna Piątka zaskoczyła Hubala.

Polska Liga Badmintona. Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Ekstraklasa.4. runda. 12-13 stycznia 2019. Białystok, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kraków. Facebookowa strona Polskiej Ligi Badmintona. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Paweł Staręga, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj