2019-01-09, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
OD DRUŻYNOWYCH DO INDYWIDUALNYCH? ROZMACH DZIAŁAŃ PZBAD

9.01.2009. Jak podała Polska Agencja Prasowa, Polska po raz pierwszy w historii zorganizuje drużynowe mistrzostwa Europy w badmintonie. "2010 European Men's & Women's Team Championships" odbędą się w Warszawie.

- To spory sukces naszej federacji, bo nigdy wcześniej Polska nie organizowała badmintonowej imprezy tej rangi — powiedział PAP sekretarz generalny PZBad Bohdan Włostowski (fot.).

Drużynowy turniej będzie zarazem kontynentalną eliminacją do mistrzostw świata. Jego głównym miejscem w lutym 2010 r. stanie się Arena Ursynów, ponieważ właśnie ten obiekt został najlepiej oceniony przez przedstawicieli europejskiej federacji podczas wizytacji (...) w listopadzie 2008 roku — wyjaśnił Włostowski. Sekretarz generalny PZBad zaznaczył, że będzie to na pewno duże wyzwanie organizacyjne, gdyż trzeba się liczyć z przyjazdem około 800 zawodników ze wszystkich europejskich organizacji badmintonowych.

- Przyznanie prawa organizacji DME otwiera nam drogę do starań o indywidualny czempionat w 2012 roku. Polski badminton coraz bardziej liczy się w Europie zarówno sportowo, jak i organizacyjnie, a federacja kontynentalna jest otwarta na nowe kraje, gdyż do tej pory wielkie imprezy dzieliły między sobą głównie Anglia, Dania czy Holandia — zapowiada cytowany przez PAP Włostowski.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)


jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj