2019-01-07, Kuala Lumpur
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SZCZĘŚLIWY DZIEŃ POLAKÓW

7.01.2008. Środa to pierwszy dzień zasadniczych zmagań turnieju Proton Malaysia Open. W hali w Kuala Lumpur wystąpiła dziś trójka Polaków: Michał Łogosz i Robert Mateusiak oraz Przemysław Wacha (fot.).

Debliści zmierzyli się z hinduską, mało doświadczoną parą Rupesh Kumar / Sanave Thomas. Polacy nie mieli żadnych problemów z wygraną: w pierwszym secie pozwolili zdobyć swoim przeciwnikom zaledwie 9 punktów, a w drugim, grając na większym luzie, pozwolili sobie uszczknąć aż 17 punktów.

Bardziej wyrównany był pojedynek Przemysława Wachy z reprezentantem gospodarzy Sairulem Amarem Ayobem. Biało-czerwony miał teoretycznie silniejszą pozycję od Malezyjczyka, jako singlista rozstawiony z nr. 6. W przeszłości zdarzyło się jednak Wasze ulec Ayobowi. Tym razem lepszy okazał się Polak, pokonując Malezyjczyka w trzech setach 21:10 15:21 21:16.

Otwarte mistrzostwa Malezji w badmintonie. Proton Malaysia Open 2009, 6-11 stycznia 2009, Kuala Lumpur (Malezja). Turniej z cyklu Super Series (Level 2). Pula nagród: 200 tys. dol.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj