2018-12-16, Przemyśl, Suwałki
Asy ekstraklasy
W niedzielę dokończono trzecią rundę polskiej ekstraklasy. Mistrz Polski, SKB Litpol-Malow Suwałki, już bez Dunki Mette Poulsen, ale z Białorusinką Anastazją Chomicz, rozgromił Stal Nowa Dęba 7:0.

Bardziej zacięte było spotkanie wicelidera po drugiej rundzie, Galmetu Technika Głubczyce z wicemistrzem Polski Hubalem Białystok. Minimalnie lepsi okazali się białostoczanie, ale zwycięstwo 4:3 nie przyszło im łatwo. Dało im ono dwa duże punkty przy jednym dla rywali z Głubczyc. W spotkaniu wystąpił w grze mieszanej Michał Rogalski cierpiący na kontuzję, z powodu której oddał walkowerem mecz drugiej rundy w Mediolanie (zob. Inne oblicze Mediolanu). Jednak wraz z żoną Edytą musieli uznać wyższość rosyjsko-polskiej pary Nikita Chakimow/ Karolina Szubert 10:11 10:11 6:11.

Trzecia runda ekstraklasy powinna zarazem przejść do annałów polskiego badmintona z racji wprowadzenia innowacji do przepisów gry.
W pojedynku Huberta Pączka (AZS AGH Kraków) z Mateuszem Danielakiem (Legia Warszawa Badminton) zaliczono azetesiakowi decydujący o zwycięstwie w drugim secie punkt (seta wygrał 11:10) po tym, gdy legionista trafił go lotką w głowę i wróciła ona na jego połowę. Na zaczerpnięty (z siatkówki?) przepis powołał się energicznie trener AZS AGH, co przekonało sędzię.

Po trzech rundach prowadzi ABRM Warszawa przed SKB Litpol-Malow Suwałki. Oba zespoły pozostają bez porażki. Na trzecim miejscu jest Galmet Technik Głubczyce, na czwartym — Hubal Białystok. Czwarta runda zostanie rozegrana 12-13 stycznia 2019.

Wyniki meczów ekstraklasy (16.12.2018)
Suwałki (16.12.2018)
SKB Litpol-Malow Suwałki — MKS Stal Nowa Dęba 7:0
UKS Hubal Białystok — Galmet LKS Technik Głubczyce 4:3
Przemyśl (16.12.2018)
OSSM-SMS Białystok — UKS Aktywna Piątka Przemyśl 5:2
ABRM Warszawa — UKS Plesbad Pszczyna 6:1.


Zob. też:
Już tylko dwa zespoły bez porażki w ekstraklasie.
Świerczyńska wygrała ze Śmiłowskim.
Pierwsza runda ekstraklasy za nami.
Aktywna Piątka zaskoczyła Hubala.

Polska Liga Badmintona. Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Ekstraklasa.3. runda. 15-16 grudnia 2018. Bieruń, Przemyśl, Suwałki, Warszawa. Facebookowa strona Polskiej Ligi Badmintona. Wyniki turnieju w Bieruniu, Przemyślu, Suwałkach i Warszawie w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. 1. Scott Evans (SKB Litpol-Malow Suwałki)
Fot. 2. SKB Litpol-Malow Suwałki
Fot. 3. Mateusz Świerczyński (SKB Litpol-Malow Suwałki)
Fot. 4. Mette Poulsen (SKB Litpol-Malow Suwałki)

Fot. © Paweł Staręga, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj