2018-10-28, Białystok, Łódź, Przemyśl, Pszczyna
Pierwsza runda ekstraklasy za nami
W drugim dniu inauguracyjnej rundy polskiej ekstraklasy nie doszło już do sensacji takiego kalibru jak poprzedniego dnia w Przemyślu.
Wtedy to tamtejsza Aktywna Piątka pokonała bowiem aktualnego wicemistrza Polski Hubala Białystok. W niedzielę Hubal ograł czwarty zespół zeszłorocznej ligi, AZS AGH Kraków i każda z wymienionych wyżej drużyn zakończyła rundę z dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Na punkty do tabeli ligi przełożyło się to jednak bardzo różnie i Hubal dzięki niskiej porażce z przemyślanami i wysokimi zwycięstwami nad pozostałą dwójką rywali zdołał wysforować się na trzecie miejsce.

W korespondencyjnym pojedynku o pozycję lidera pomiędzy ABRM Warszawa a Technikiem Głubczyce zadecydowała różnica setów. Minimalnie lepszą uzyskał zespół ze stolicy, Technik jest wiceliderem.

Jednak mocną pozycję zajął również po pierwszej rundzie obrońca tytułu, SKB Litpol-Malow Suwałki (fot.). Jest wprawdzie dopiero czwarty, ale ma rozegrane jedno spotkanie mniej od czołowej trójki, a zdobył — podobnie jak ABRM i Technik — maksimum możliwych punktów meczowych.

Druga runda zostanie rozegrana 24-25 listopada.

Wyniki meczów ekstraklasy (28.10.2018)
Białystok
SKB Litpol-Malow Suwałki — UKS Akademia Badmintona Warszawa 6:1
SKB Litpol-Malow Suwałki — OSSM-SMS Białystok 6:1
OSSM-SMS Białystok — UKS Akademia Badmintona Warszawa 6:1
Łodź
ABRM Warszawa — MKS Stal Nowa Dęba 7:0
AZS UM Łódź — Sportowa Politechnika Gdańsk 6:1
Przemyśl
UKS Hubal Białystok — AZS AGH Kraków 5:2
UKS Aktywna Piątka Przemyśl — UKS Unia Bieruń 5:2
Pszczyna
UKS Plesbad Pszczyna — KS Chojnik Jelenia Góra 6:1
Galmet LKS Technik Głubczyce — BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle 7:0   

Zob. też Aktywna Piątka zaskoczyła Hubala.

Polska Liga Badmintona. Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Ekstraklasa.1. runda. 27-28 października 2018. Białystok, Łódź, Przemyśl, Pszczyna. Facebookowa strona Polskiej Ligi Badmintona. Wyniki turnieju w Białymstoku, Łodzi, w Przemyślu, w Pszczynie w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Paweł Staręga, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj