2018-10-10, Zakopane
Spotkania elity
Gwoździem wieczornego programu w środę podczas Narodowych Dni Badmintona był Turniej Asów — Droga do Tokio.
Odbył się w Małej Hali, która w rzeczywistości nie jest bardzo mała, gdyż pomieściła trzy profesjonalne korty, a trybuny pozwoliły na zgromadzenie tłumu widzów (wstęp bezpłatny), głównie dzieci i młodzieży — aktywnych uczestników także innych imprez w ramach wielkiego wydarzenia, jakim są Narodowe Dni Badmintona.

Turniej, a w praktyce mecze pokazowe z udziałem szeregu czołowych badmintonistów Polski, został poprzedzony ceremonią otwarcia Narodowych Dni Badmintona.
Ku zaskoczeniu obecnych prezes Fundacji Narodowy Badminton (organizatora imprezy) Marek Krajewski powitał... Andrzeja Dudę (prezydent RP, honorowy patron imprezy) reprezentowanego jednak w istocie przez swojego sekretarza stanu Andrzeja Derę. Prezes Krajewski ku rozbawieniu swojemu i publiczności po prostu się przejęzyczył. Dera odczytał list od Prezydenta RP. Głos zabrał także sekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Jarosław Stawiarski oraz zastępca burmistrza Zakopanego Wiktor Łukaszczyk. Do zgromadzonych zwróciła się również Małgorzata Tlałka, prezes Fundacji Integracji Przez Sport Handicap Zakopane, w której zakresie działalności jest m.in. badminton i której podopieczni uczestniczyli w prezentacji gości i zawodników (oprócz polskiej elity była obecna także parabadmintonistka Rachel Choong, ośmiokrotna mistrzyni świata w kategorii SS6, ambasadorka fundacji Bartka Mroza).

Mecze elity cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności, co można było też zmierzyć częstymi błyskami fleszy na widowni. Zawodnicy wprawdzie nie protestowali, ale skrupulatny sędzia główny Marek Krawczyk zastopował te zachowania.

Przebieg singla mężczyzn chyba zaskoczył widzów, bo Adrian Dziółko długo nie potrafił zdobyć ani jednego punktu i już mu niemal groziło zejście na przerwę z zerowym dorobkiem. Tymczasem po trzech setach Michał Rogalski musiał uznać wyższość naszego olimpijczyka z Rio de Janeiro. Trochę podobny przebieg miał singel pań, gdzie wygrana w pierwszym secie Oliwii Sochy nie została przekuta w ostateczny sukces w starciu z Joanną Stanisz.

W grze podwójnej mężczyzn zwyciężyli murowani faworyci, Miłosz Bochat i Adam Cwalina. Debel kobiet da się zapamiętać m.in. dzięki zaciętej końcówce trzeciego seta, w której górę wzięły Olga Miksza i Magdalena Świerczyńska. Niedosyt pozostawiła gra mieszana, ponieważ Robert Mateusiak musiał skreczować z powodu kontuzji.

Zob. album zdjęć z uroczystości i meczów pokazowych na FB Badzine Poland.

Wyniki Turnieju Asów — Droga do Tokio (10.10.2018)
Singel mężczyzn
Adrian DZIÓŁKO — Michał ROGALSKI 15:21 21:14 21:12 (0:49).
Singel kobiet
Joanna STANISZ — Oliwia SOCHA 10:21 21:15 21:16 (0:39).
Debel mężczyzn
Miłosz BOCHAT/ Adam CWALINA — Mateusz DUBOWSKI/ Mateusz ŚWIERCZYŃSKI 21:15 21:12 (0:26).
Debel kobiet
Olga MIKSZA/ Magdalena ŚWIERCZYŃSKA — Wiktoria DĄBCZYŃSKA/ Aleksandra GOSZCZYŃSKA 21:19 11:21 27:25 (0:51).
Mikst
Paweł ŚMIŁOWSKI/ Magdalena ŚWIERCZYŃSKA — Wiktoria DĄBCZYŃSKA/ Robert MATEUSIAK 19:21 12:12, rezygnacja (0:28).

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym Narodowych Dni Badmintona.

Zob. również album zdjęć z turnieju dzieci oraz galerię zdjęć z pierwszego dnia turnieju juniorów 10.10.2018 r. na Badzine Poland.

Zob. też:
Drugi dzień Narodowych Dni Badmintona i dwa turnieje.
Spotkania na wysokim szczeblu.

Narodowe Dni Badmintona 2018. 9-14 października 2018. Zakopane. Internetowa strona wydarzenia. . Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 9 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 10 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju dzieci Shuttle Time 11 października 2018 w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju U19, U17, U15, U13 w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj