2018-09-26, Kuala Lumpur
Polska w grupie B Pucharu Suhandinaty
W losowaniu Mistrzostw Świata Juniorów drużyn mieszanych LI-NING BWF 2018 (Suhandinata Cup) Polska znalazła się w grupie B pośród gospodarzy (Kanada), Malezji, Ukrainy i Szwecji.

W Centrum Markham Pan Am począwszy od 5 listopada 2018 roku o trofeum będzie walczyło 41 ekip z całego świata.

Podczas losowania utworzono 7 grup, w każdej po 5 drużyn. W grupie A umieszczono 6 teamów i podzielono na 2 podgrupy po 3 ekipy.

Rozstawienie drużyn zostało ustalone na podstawie światowego rankingu juniorów z 23 sierpnia. Zespoły, które zajmą pierwsze miejsca w grupach (w sumie 8) będą walczyć w ćwierćfinałach. Pozostałe będą walczyć o dalsze miejsca.

W ćwierćfinałach będzie można zobaczyć odpowiednio: najlepszy team z grupy A, który zmierzy się ze zwycięzcą grupą B, najlepsza drużyna grupy C walczyć będzie z najlepszą z grupy D, numer 1 z grupy E trafi na zwycięzcę grupy F, z kolei mistrz grupy G powalczy z mistrzem grupy H.

Obrońcy tytułu i jednocześnie rozstawieni z numerem 1 Chińczycy są w grupie A1 razem z Australią i Niemcami, podczas gdy grupa A2 składa się z Holandii, Nowej Zelandii oraz Hongkongu. Z uwagi na fakt, że grupa A została podzielona na dwie podgrupy, zostaną rozegrane dodatkowe kwalifikacje do ćwierćfinałów  dla dwóch najlepiej sklasyfikowanych teamów z grupy A.

Indonezja — turniejowa dwójka — jest w grupie H i zmierzy się z Anglią, Meksykiem, Makau oraz Austrią.

Suhandinata Cup chce zaprezentować siłę drużyn w juniorskim badmintonie, który obecnie jest priorytetowym polem dla Światowej Federacji Badmintona, jej globalnego partnera HSBC oraz sponsora tytularnego (Li-Ning).

Po turnieju drużynowym przyjdzie czas na indywidualne mistrzostwa świata juniorów 12-18 października w tym samym miejscu.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie (Puchar Suhandinaty). Li-Ning BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2017. 5-10 listopada 2018. Markham (Kanada). Markham Pan Am Centre. Zawody kategorii BWF: Grade 1 — Team Tournaments. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.


Fot. 1. Przedstawiciele mediów wylosowali Kanadę do grupy B, razem z Polską.
Fot. 2. Pełne wyniki losowania BWF World Junior Mixed Team Championships 2018 (Suhandinata Cup).
Fot. 3. Dyrektor ds. rozwoju marki Li-Ning w Malezji Teoh Yann Ling (z lewej) i dyrektor ds. rozwoju e-biznesu Li-Ning w Malezji Ivan Tham Kar Hong wylosowali Danię do grupy G.
Fot. 4. Stuart Borrie (BWF) wita gości na losowaniu w biurze BWF w Kuala Lumpur (Malezja).


Fot. © Cheesen Lim, BWF (live)

mż, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj