2018-09-14, Tallinn
Upadek z duńskiego konia
Na indywidualnych mistrzostwach Europy juniorów spośród Biało-Czerwonych najlepiej zagrały Laura Bujak i Anna Duda (fot.), które dotarły do ćwierćfinału.
Tam napotkały jednak rozstawione z numerem 1 Dunki, Amalie Magelund i Freję Ravn (79. BWF). Polki odczuły, co znaczy spaść z dobrego konia. Nie były w stanie nawiązać skutecznej walki z faworytkami, w pierwszym secie zdobywając punkty dopiero przy stanie 0:19. Ostatecznie przegrały 2:21 4:21. Pewnym pocieszeniem może być piekielna siła duńskich deblistek. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata juniorów wyeliminowały w 1/8 finału rozstawioną z numerem 1 parę koreańską. Kiedy indziej ogrywały wyraźnie angielskie deble notowane w czwartej dziesiątce rankingu elity BWF, a nawet potrafiły nawiązywać wyrównaną walkę z najsilniejszym deblem Europy w osobach sióstr Gabrieli i Stefani Stojewych (13. BWF).

W półfinałach indywidualnych mistrzostw Europy juniorów najwięcej miejsc (po pięć) zapewnili sobie przedstawiciele drużynowych mistrzów (Francja) i wicemistrzów (Dania), przy czym ci pierwsi brylują głównie w grach męskich. Specyficzna jest sytuacja w singlu kobiet, gdzie oba półfinały stanowić będzie rywalizacja duńsko-węgierska.

Zob. też:
Świetne występy Laury Bujak i Anny Dudy na MEJ.
Trzy polskie pary awansowały do "16".
Ekipa Francji oraz polskie deblistki bohaterami dnia na MEJ.
Nieulękli bliźniacy.
Z Rumunią poszło łatwo.
Holendrzy lepsi.

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów w badmintonie. 2018 European Junior Championships. 11-16 września 2018. Tallinn (Estonia). Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj