2018-09-14, Tallinn
Świetne występy Laury Bujak i Anny Dudy na MEJ
Reprezentantki Polski w deblu na indywidualnych mistrzostwach Europy juniorów rozgrywanych w Estonii, Anna Duda i Laura Bujak (fot.) wygrały z Lucie Krpatovą i Kateriną Zuzakovą (Czechy) 21:13 21:16 i awansowały do ćwierćfinału.
Zawodniczki z Dwójki Bytów zrewanżowały się Czeszkom za zeszłoroczną porażkę w międzynarodowych mistrzostwach Polski U17. Polki kontynuują świetną passę, zapoczątkowaną wyeliminowaniem rozstawionej pary Vivien Sandorhazi/ Tereza Švábíková (Węgry/Czechy), co stanowiło sensację dnia na mistrzostwach (zob. Ekipa Francji oraz polskie deblistki bohaterami dnia MEJ).

W ćwierćfinale Laura i Anna trafiają na rozstawione z numerem 1 Dunki, Amalie Magelund i Freję Ravn.

Gorzej poszło dziś polskim duetom, które natrafiły na przeciwników z Francji. Mikst Łukasz Cimosz/ Karolina Szubert uległ parze Maxime Briot/ Sharone Bauer 16:21 17:21. Debel Szymon Stokfisz/ Wiktor Trecki musiał uznać wyższość rozstawionych z numerem 2 Fabiena Delrue i Williama Villegera w stosunku 13:21 14:21.

Zob. też:
Trzy polskie pary awansowały do "16".
Ekipa Francji oraz polskie deblistki bohaterami dnia na MEJ.
Nieulękli bliźniacy.
Z Rumunią poszło łatwo.
Holendrzy lepsi.

Indywidualne mistrzostwa Europy juniorów w badmintonie. 2018 European Junior Championships. 11-16 września 2018. Tallinn (Estonia). Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj