2018-06-25, Kuala Lumpur
Jak Axelsen rzeźbił w... cynie
Światowa Federacja Badmintona (BWF) przedstawiła  Royal Selangor jako swojego oficjalnego partnera trofeów na finałach elitarnego cyklu największych turniejów (HSBC BWF World Tour Finals).
Nastąpiło to podczas uroczystości przedstawienia trofeum HSBC BWF World Tour Finals w centrum dla odwiedzających Royal Selangor w Malezji. Witając Royal Selangor w międzynarodowej rodzinie badmintona, dyrektor ds. handlu i komunikacji BWF Owen Leed przypomniał o ikonicznym statusie (tej firmy) jako jednej z najbardziej rozpoznawalnych i poważanych malezyjskich marek.

- Jako światowa federacja sportowa, której centrala jest ulokowana w Malezji, BWF cieszy się z partnerstwa Royal Selangor w tym ważnym przedsięwzięciu. Znana ze swych niezwykłych cynowych dzieł Royal Selangor stworzy 14 wielkich trofeów na ekspozycje na korcie telewizyjnym podczas finałów cyklu oraz turniejów rangi Super 1000, Super 750 and Super 500. Ponadto będą 32 mniejsze trofea dla zwycięzców w najbliższych czterech latach i 32 dla wicemistrzów. Royal Selangor także produkuje medale na wszystkie główne imprezy BWF — opowiadał uczestnikom ceremonii Leed.

Z kolei dyrektor zarządzający Royal Selangor Chen Tien Yue oświadczył: — Royal Selangor jest przejęte faktem zostania oficjalnym partnerem finałów HSBC BWF World Tour. Pracujemy z BWF od 2017 r., zaspokajając jej zamówienia na medale, i właśnie pogłębiliśmy nasze relacje, podpisując umowę o nowym partnerstwie. To symboliczne trofeum HSBC BWF World Tour Finals jest przygotowane specjalnie pod kątem miasta-gospodarza Kantonu i po prostu jesteśmy z niego dumni, tak jak z każdego trofeum zaprojektowanego i wykonanego ręcznie na wyścigi Formuły 1 albo tenisowe turnieje ATP Masters.

Trofeum zyskało aprobatę gwiazd badmintona w osobach Viktora Axelsena (Dania), Chan Peng Soon, Goh Liu Ying i Goh Jin Wei (Malezja) i Tai Tzu Ying (Tajpej). Wszyscy oni będą się starać zakwalifikować do finałów cyklu i zgarnąć wspomniane nagrody.

- Trofea są piękne i pasują do finałów cyklu jako jego najbardziej prestiżowej imprezy. Będę z pewnością ciężko pracować, aby awansować do grudniowych finałów i mam nadzieję na końcu unieść w rękach jedno z tych trofeów — powiedział numer 1 w grze pojedynczej mężczyzn Viktor Axelsen.

Po uroczystości goście zostali zaproszeni do zwiedzenia centrum Royal Selangor i własnoręcznego stworzenia dla siebie pamiątek z cyny.

Fot. 1.: Nauka zawodu. Od lewej: Chan Peng Soon, Viktor Axelsen, Tai Tzu Ying, Goh Liu Ying i Goh Jin Wei (częściowo niewidoczna) robią swoje własne miski z cyny pod czujnym okiem Amirrullaha Wei ibn Ismaila z Royal Selangor’s School of Hard Knocks Royal Selangor’s School of Hard Knocks.
 
Fot. 2.: Badmintoniści: Viktor Axelsen, Goh Jin Wei, Chan Peng Soon, Goh Liu Ying and Tai Tzu Ying z dyrektorem zarządzającym Royal Selangor Chen Tien Yue (pierwszy z lewej) i dyrektor ds. handlu i komunikacji BWF Owen Leed (pierwszy z prawej) na uroczystości przedstawienia trofeum HSBC BWF World Tour Finals w centrum dla odwiedzających Royal Selangor w Malezji (Fot. Khalid Redza/ BWF).

Fot. 3.: Światowe numery 1 w singlu mężczyzn i kobiet — Viktor Axelsen (Dania) i Tai Tzu Ying (Tajpej) — będą się starać zdobyć jedno z takich trofeów na finałach HSBC BWF World Tour w grudniu w Kantonie w Chinach (fot. Chee Sen Lim/ BWF).

BWF, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj