2018-04-14, Praga
Rogalski przechylił szalę na stronę praskiego Sokola
W sobotę rozegrano z udziałem Polaków półfinały play-off Extraligi, czyli czeskiej ekstraklasy.
Pierwsze spotkanie rozegrały BADMINTON FSpS MU Brno i TJ Sokol Klimkovice. Faworyt, zespół z Brna to aktualny wicemistrz Czech i właśnie w nim gra Adam Cwalina. Jednak rywale nie przestraszyli się i stawili silny opór, o czym na własnej skórze przekonał się Polak, zwłaszcza w mikście, gdzie wspierała go Magdaléna Lajdová. Chociaż dokonywał cudów na korcie, lepsza okazała się ukraińsko-czeska para Artiom Pocztariow/ Kateřina Tomalová, wygrywając 21:11, 29:30, 21:19.

W deblu zwycięstwo Polaka i jego partnera nie podlegało dyskusji: Adam Cwalina, Adam Mendrek — Jan Benbenek, Jan Somerlík 21:12 21:17.

Ostatecznie BADMINTON FSpS MU Brno wygrał 6:2 i awansował do meczu o złoto.

W drugim półfinale zmierzyły się aktualny mistrz Czech, Sokol Radotín Meteor Praha, z Michałem Rogalskim (fot.) w składzie i BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou, w którym wystąpił Duńczyk grający również w polskiej ekstraklasie w barwach ABRM Warszawa, Christian Lind Thomsen. Lepiej poszło Rogalskiemu, który w deblu, w parze z Janem Loudą, pokonał Thomsena i Jana Fröhlicha 11:21 21:19 21:19. Wyrównane spotkanie kończyły single męskie, w których Rogalski wygrał z Cristianem Savinem 21:12 21:15, a Thomsen przegrał z Milanem Ludikiem 16:21 14:21. To ustaliło wynik półfinału na 5:3 na korzyść drużyny Rogalskiego, która mogła odtańczyć taniec zwycięstwa.

W niedzielę zostaną rozegrane mecze o pierwsze i trzecie miejsce.

Mistrzostwa Czech drużyn mieszanych w badmintonie. Extraliga. Faza play-off. Półfinały. 14 kwietnia 2018. Praga (Czechy). Wyniki ekstraklasy w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj