2018-04-04, Amsterdam
Wezwanie do obrony badmintona przed złym związkiem
Piętnasty międzynarodowy turniej akademicki w Amsterdamie ma przenieść uczestników w wymiary międzygalaktyczne, tak przynajmniej sugerują organizatorzy z US-badminton.
Zawody ISBT odbędą się w weekend 12-13 maja, a ich hasło brzmi w tym roku "Big Bang Badminton".

Fabuła bowiem przenosi nas na Ziemię opanowaną przez stojący po ciemnej stronie mocy związek o nazwie Bad Mind On, który (chyba z zazdrości o podobnie brzmiącą nazwę — przyp. red.) zakazał wszelkich przejawów badmintona: treningów, gry na punkty, turniejów. W tych czasach próby skrzykują się rebelianci z ISBT (Intergalactic Society of Badminton Trailblazers), by obronić przed BMO ukochaną grę. Ich misja to rozprzestrzenienie miłości do badmintona po całym świecie, tak aby wspólnym frontem i z całej siły odeprzeć zły związek BMO.

Do tego chwalebnego zadania ISBT potrzebuje wsparcia, którego mają udzielić kosmici wszelkiej maści, uczestnicząc w turnieju i krzewiąc (ukłon redakcji dla Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zasłużonego dla badmintona w Polsce, zwłaszcza w okresie pionierskim) zamiłowanie do badmintona wbrew zakusom BMO.

International Student Badminton Tournament (ISBT) rozgrywany jest systemem szwajcarskim (według nomenklatury PZBad — system kontrolowany), który wyklucza odpadanie z turnieju. Każdy może zagrać maksymalnie w dwóch kategoriach (do wyboru singel, debel, mikst). Pary w grach podwójnych są dobierane przez organizatorów tak, aby składały się z badmintonistów z różnych krajów i/lub klubów.

Dodatkowo komfortowi gry sprzyja podział na różne kategorie wedle poziomu gry.
Mecze będą rozgrywane w podziale na cztery kategorie (następująco określone przez organizatorów w tamtejszych realiach):
Kategoria A — najwyższy poziom regionalny i poziom krajowy,
Kategoria B — poziom regionalny i najwyższy poziom klubowy,
Kategoria C — poziom klubowy,
Kategoria D — poziom rekreacyjny.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 euro w przypadku studentów i 55 euro w przypadku pozostałych osób (a za wcześniejszą rejestrację i przelew należności — rabat w wysokości 5 euro). Cena obejmuje:
- dwa dni gry;
- wyżywienie: 2 śniadania i 2 lunche;
- wstęp na party w sobotę;
- dla zainteresowanych — nocleg (konieczny własny materac i śpiwór) u organizatorów.

Wszelkie pytania dot. turnieju należy kierować do organizatorów pod adresem: isbt.amsterdam@gmail.com.

Zob. także:
Gra potoczy się dalej w Amsterdamie.
Badmintonowy nałóg.
Studencka majówka w Amsterdamie.
Holenderska majówka.
Legendarny ISBT.

Międzynarodowy akademicki turniej badmintona ISBT w Amsterdamie. 15th ISBT Amsterdam, 12-13 maja 2018, Amsterdam (Holandia). Amstelcampus. Tweede Boerhaavestraat 10, 1091 AN Amsterdam. Strona turnieju. Zobacz również stronę FB organizatora.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj