2017-12-15, Lubin
IMP Młodzieżowców, Juniorów Młodszych i Młodzików
Od piątku do niedzieli, 15-17.12.2017, w nieodległych od siebie miastach, tj. Lubinie (woj. dolnośląskie) oraz Kępnie (woj. wielkopolskie) nastąpiła kumulacja mistrzowskich imprez badmintonowych.
W Lubinie o tytuły mistrzowskie walczą zawodnicy w kategoriach: młodzik, junior młodszy oraz młodzieżowiec, natomiast w Kępnie w kategoriach młodzik młodszy oraz junior. Lubińska hala sportowa II Liceum Ogólnokształcącego zgromadziła 224 zawodników i zawodniczek, z kolei w Kępnie w hali KOSiR o tytuł mistrza walczą 164 osoby.

W piątek (15.12.2017) w Lubinie od rana odbywały się gry eliminacyjne w kategoriach junior młodszy oraz młodzik, zaś od południa zawodnicy rozpoczęli rywalizację w turnieju głównym rozgrywając ogółem 118 gier. W sobotę swoją rywalizację rozpoczynają młodzieżowcy.

Na pewno do udanych zawodów nie może zaliczyć swego występu jeden z faworytów turnieju -  Łukasz Cimosz (junior młodszy — Chojnik Jelenia Góra), który w trakcie gry doznał kontuzji, która go wyeliminowała zarazem z gry mieszanej.

Jak widać na zdjęciach (zob. także album zdjęć na FB Badzine Poland) oprócz zapewnienia profesjonalnych mat organizator zadbał także o elegancki wystrój hali. Dodajmy, że w Lubinie testowana jest nowa aplikacja do livescoringu oraz sędziowania.

Transmisje na kanałach YouTube: Badminton Polska TV oraz imprezy Lubin TV.
Fotorelacja na Facebooku: Lubin Lotka Badminton, Polski Związek Badmintona, Badminton Lubin.

Mistrzostwa są rozgrywane po raz drugi w tym roku kalendarzowym (i w specjalnym trybie), aby złagodzić skutki zmiany roczników (zob. informację na stronie Polskiego Związku Badmintona).
Wyniki z Lubina w serwisie tournamentsoftware.com.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie (MMP — U22). Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w badmintonie (IMPJ — U17). Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie (IMM — U15). 15-17 grudnia 2017. Lubin. hala sportowa II Liceum Ogólnokształcącego. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Lotka Lubin (live)

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj