2017-11-21, Montego Bay / Kuala Lumpur
Bazylea ugości historyczne para-lelne mistrzostwa
Światowa Federacja Badmintona (Badminton World Federation — BWF) podejmie się realizacji w wielkim wymiarze swojego celu rozwinięcia parabadmintona w tandemie z badmintonem w 2019 roku, kiedy to mistrzostwa świata w obu dyscyplinach będą po raz pierwszy w dziejach zorganizowane jednocześnie  — w Bazylei (Szwajcaria).

Swą historyczną decyzją, w ostatni piątek, Rada BWF dała zielone światło dla śmiałej oferty Swiss Badminton (szwajcarski związek badmintona) przewidującej przeprowadzenie mistrzostw świata w parabadmintonie (BWF Para-Badminton World Championships 2019) w tym samym czasie co indywidualne mistrzostwa świata (TOTAL BWF World Championships 2019). Podwójna impreza zaliczana do głównych wydarzeń pod egidą BWF będzie miała miejsce w St. Jakobshalle mieszczącej do 9000 widzów.

- To doniosła okazja dla BWF i Swiss Badminton, a także dla rozwoju naszej dyscypliny sportu i naszych zawodników; gromadząc silnych zawodników razem z zawodnikami z upośledzeniami, aby promować ich talenty pod tym samym dachem na równocześnie prowadzonych mistrzostwach — zadeklarował prezes BWF Poul-Erik Høyer.

Zauważył też, że od podjęcia się odpowiedzialności za parabadminton w czerwcu 2011 r. przez BWF, jej deklarowaną misją jest rozwój tej gałęzi sportu wedle takich samych wzorów co badminton — zgodnie z motto: Jeden sport — jedna drużyna (One Sport — One Team). 

- Spektakl złożony z dwóch mistrzostw świata zorganizowanych razem, wzniesie tę filozofię na niespotykany poziom — dodał Høyer. 

- Jesteśmy nadzwyczaj dumni, że Bazylei przyznano zarówno mistrzostwa świata w parabadmintonie, jak indywidualne mistrzostwa świata — powiedział prezes Swiss Badminton Robbert de Kock.

- Po raz pierwszy w dziejach te dwa mistrzostwa świata zostaną zorganizowane równocześnie w tym samym obiekcie. Ta nowa mega-impreza wyśle jasny przekaz całemu światu. Czekam z niecierpliwością na pokaz parabadmintona dla całkowicie nowej widowni. Swiss Badminton, komitet organizacyjny i Bazylea są gotowe!

Fot. Prezes BWF Poul-Erik Høyer (z lewej) gratuluje prezesowi Swiss Badminton Robbertowi de Kockowi wyboru Bazylei (Szwajcaria) na gospodarza BWF Para-Badminton World Championships 2019. Decyzja została podjęta przez Radę BWF na spotkaniu w ostatni piątek w Montego Bay (Jamajka).

Fot. © BWF (live)

BWF, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj