2017-11-03
Joachim Fischer Nielsen wraca do gry!
Prawie 39 lat, kontuzja, utrata partnerki mikstowej i zamknięta droga do następnych Igrzysk. Wielu spodziewało się, że Joachim Fischer Nielsen (fot.) zakończy swoją bogatą karierę. Jednak Duńczyk się nie poddaje. Wrócił właśnie do treningów i usilnie poszukuje nowej partnerki. Czy będzie nią zawodniczka z... Tajlandii?

Wszystko zaczęło się od kontuzji podczas tegorocznych mistrzostw świata. Skręcona kostka wykluczyła Duńczyka na wiele miesięcy ze sportowej rywalizacji. Nie próżnował także i Duński Związek Badmintona. Niemal natychmiast został ogłoszony komunikat, że Joachim Fischer Nielsen nie jest już partnerem mikstowym Christinny Pedersen. Ta, jak wiadomo, do Igrzysk 2020 w Tokio będzie się przygotowywać z nowym partnerem 23-letnim Mathiasem Christiansenem (zob. Przetasowania w duńskich mikstach). Badminton Danmark uzasadniał swoją decyzję tym, że nie widzi w 39-letnim Duńczyku kandydata do medali podczas najbliższych Igrzysk. Nielsen był bardzo tym faktem rozgoryczony, w wywiadach podkreślał, że w tydzień zawaliła mu się cała sportowa kariera.
Jestem rozczarowany, oczywiście — tłumaczył Nielsen. — Przez te wszystkie lata kiedy graliśmy z Christinną (od 2008 — przyp red.) nie było roku w którym nie wygralibyśmy choć jednego turnieju rangi Superseries. Wszyscy wiedzą jak trudne to jest. 13 tytułów tej rangi, medal Igrzysk, mistrzostw świata. Czuję, że mogliśmy zdziałać więcej — kwituje.
Władze duńskiego związku jednak miały inne zdanie. Jedynym porozumieniem jakie udało się wypracować między związkiem a Fischerem Nielsenem to to, że gracz ten nadal może trenować w ośrodku kadry narodowej. Związek nie ma jednak dla Joachima żadnej partnerki mikstowej. Joachim — jak sam podkreśla — musi mieć partnerkę na naprawdę wysokim poziomie, a wszystkie duńskie są na razie "pozajmowane". Odmówiono mu gry z Sarą Thygessen oraz z Line Kjaersfeldt, gdyż — jak argumentował związek — ma wobec nich inne plany.

Joachim próbuje za granicą. - Nie mogę jeszcze powiedzieć na 100 proc., kto to będzie. Być może spróbuję zagrać też debla. Jednak moją największą motywacją w tej chwili jest wrócić do poziomu sprzed kontuzji. I znów wygrywać. Choćby z zawodniczką z innego kraju — zapowiada Joachim Fischer Nielsen.

W kuluarach mówi się, że niedługo zagra w turnieju z jedną z badmintonistek z Tajlandii.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj