2017-10-12, Yogyakarta
Czarny czwartek biało-czerwonych juniorów
Reprezentacja Polski na mistrzostwach świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie poniosła w czwartek dwie dotkliwe porażki w strefie gier o miejsca 9-16.
Polacy najpierw przegrali 0:3 ze Szwecją, a następnie w tym samym stosunku z Rosją. Obie rywalizujące dziś z naszymi juniorami drużyny są bardzo silne, ale rozmiary porażki zaskakują.

Ze Szwedami Biało-Czerwoni nie zdobyli ani jednego seta. Najbliższa tego była Wiktoria Dąbczyńska, która próbowała przy stanie całego spotkania 0:2 ratować mecz drużyny, prowadząc w drugim secie z indyjską nadzieją Szwecji, Ashwathi Pillai, 19:17, ale nie wykorzystała setbola i przegrała 20:22. Gdyby nawet Wiktoria wygrała swój pojedynek, dalsze widoki byłyby wątpliwe. Pierwsze trzy gry Polacy przegrali z przeciwnikami, którzy ulegli Hindusom, ostatnie dwie stanowiłyby konfrontację z pogromcami teamu Indii.

Spotkanie ze Szwecją rozpoczęło się źle, od porażki w dwóch setach miksta Robert Cybulski/ Aleksandra Goszczyńska (fot. 1.). Następnie rozczarowaniem w singlu męskim była wysoka porażka Adama Szolca (fot. 2.) w pojedynku z Colinem Hammarbergiem, którego pokonał w zeszłym roku.

Porażka ze Szwecją spowodowała, że w kolejnym spotkaniu trafiliśmy na Rosjan pokonanych wcześniej przez Singapur.

Tym razem z naszej strony wyszedł mikst Robert Cybulski/ Wiktoria Dąbczyńska i przegrał po wyrównanej walce z Jeleną Filippową i Wiktorem Kochanowem. Dobry finisz dał zwycięstwo w pierwszej partii, ale w drugiej role się odwróciły, choć nasi prowadzili 19:18. W decydującym secie dominowali już Rosjanie (obejrzyj na You Tube).

Następnie Adam Szolc przegrał wyraźnie z Gieorgijem Karpowem (obejrzyj na You Tube), a debel Robert Cybulski/ Tymoteusz Malik z Michaiłem Ławrikowem i Nikitą Lemieszko (obejrzyj na You Tube).

Jutro Polska zagra o 15. miejsce z Belgią.

Hitem dnia było spotkanie Korea — Francja, ćwierćfinał w strefie gier o miejsca 1-8. Francja prowadziła 2:0, ale pozostałe trzy mecze przegrała, w tym dwa nieznacznie, w trzech setach.

Szanse na tytuł mistrzowski stracili gospodarze, przegrywając z Chinami 1:3. Do półfinałów oprócz Chin i Korei awansowały Malezja i Japonia.

Polska — Szwecja 0:3
Robert Cybulski/ Aleksandra Goszczyńska — Carl Harrbacka/ Tilda Sjoo 12:21 18:21 (0:23), Adam Szolc — Colin Hammarberg 10:21 8:21 (0:29), Wiktoria Dąbczyńska — Ashwathi Pillai 17:21 20:22 (0:39), Robert Cybulski/ Tymoteusz Malik — Adam Gozzi/ Carl Harrbacka, Wiktoria Dąbczyńska/ Aleksandra Goszczyńska — Ashwathi Pillai/ Tilda Sjoo.

Rosja — Polska 3:0
Jelena Filippowa/ Wiktor Kochanow — Robert Cybulski/ Wiktoria Dąbczyńska 19:21 21:19 21:10 (0:37), Gieorgij Karpow — Adam Szolc 21:12 21:8 (0:23), Michaił Ławrikow/ Nikita Lemieszko — Robert Cybulski/ Tymoteusz Malik 21:14 21:12 (0:20), Anastasia Pustinska — Wiktoria Adamek i Anastasia Siemionowa/ Anastasia Szapowałowa- Wiktoria Dąbczyńska/ Aleksandra Goszczyńska — nie rozgrywano.

Zob.:
album zdjęć z 10.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.
album zdjęć z 9.10.2017 na Facebooku Badzine Poland.

Zob. też:
Brazylia postraszyła Danię.
Malezja zastopowała Polaków na MŚ juniorów.
Drużyna polskich juniorów w najlepszej "16" świata.
Dobry początek polskich juniorów na MŚ w Indonezji.

Mistrzostwa świata drużyn mieszanych juniorów w badmintonie. BWF World Junior Mixed Team Championships — Suhandinata Cup. 2017. 9-14 października 2017. Yogyakarta (Indonezja). Gor Among Rogo. Zawody kategorii BWF Events. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj