2017-07-12, Warszawa
"Sport był i jest naszą pasją i będzie do końca życia!"
Miło poinformować, że publikacja Autorki wielu zamieszczonych na BadmintonZone wspomnień, Jadwigi Ślawskiej-Szalewicz, świetnie wypada w rankingu Top 100 "Sportowa Książka Roku".

Jadwiga Ślawska-Szalewicz (prezes Polskiego Związku Badmintona w latach 1991-2005, b. wiceprezes Europejskiej Unii Badmintona, honorowy prezes PZBad) opublikowała niedawno książkę "Moje podróże z lotką", o czym pisaliśmy już m.in. w: Podróże z lotką na pikniku.

Pozycja ta znajduje się w tej chwili na pozycji lidera wspomnianego rankingu (zob. ilustracja obok, pochodząca ze strony www.sportowaksiazkaroku.pl/top100/), gdzie ma bardzo silną konkurencję. Zachęcamy czytelników tej książki do zamieszczania ocen na odpowiedniej stronie — TUTAJ.

Książka mówi znacznej mierze o działalności sportowej w specyficznych czasach PRL-u. Teoretycznie opowieść dochodzi do początku 2005 roku, kiedy Jadwiga Ślawska-Szalewicz zakończyła prezesowanie w PZBad, ale w rzeczywistości w wielu miejscach dygresje obejmują także czasy późniejsze, praktycznie do dziś.

Posłowie książki kończy się słowami: Wreszcie mamy czas na przyjemności, na kibicowanie nie tylko badmintonistom, kochamy sport, był i jest naszą pasją i będzie do końca życia!

Zob. też Świat badmintona w PRL-u też może być fascynujący!

Fot. obok: Jadwiga Ślawska-Szalewicz podpisuje swoją książkę na Pikniku Olimpijskim w Warszawie

Ilustracje: www.sportowaksiazkaroku.pl/top100/ i fot. Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum).


jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj