2017-05-14, Warszawa-Bemowo
Suski i Bojarowska wygrali studenckie mistrzostwa Warszawy

Finałowy turniej indywidualny w grze pojedynczej i podwójnej zakończył 19. edycję akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie.


W większości kategorii zwyciężyli rozstawieni z numerem 1 faworyci. Tak było w singlu mężczyzn (Michał Suski, Szkoła Główna Handlowa), singlu kobiet (Julia Bojarowska, Uniwersytet Warszawski) i deblu kobiet (Anna Dębska/ Adrianna Tataj, Uniwersytet Warszawski). W deblu mężczyzn, pod nieobecność rozstawionych z numerem 1 Dominika Krzęcia i Kamila Nasiłowskiego (Politechnika Warszawska), wygrali zawodnicy Wojskowej Akademii Technicznej, Krzysztof Piwowarski i Maciej Stanisławczyk. 

Do startu w zawodach byli uprawnieni najwyżej sklasyfikowani po dwóch wcześniejszych rzutach eliminacyjnych.

Turniej finałowy nie miał wpływu na rozstrzygniętą wcześniej klasyfikację drużynową. Po zakończeniu gier wręczono zarówno medale indywidualne, jak i puchary za klasyfikację końcową kobiet (wygrał Uniwersytet Warszawski przed Wojskową Akademią Techniczną i Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego) i mężczyzn (wygrał Uniwersytet Warszawski przed Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną).

TVP Warszawa nada migawkę z turnieju finałowego w części sportowej Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego w niedzielę 14 maja po godz. 21.30.

Wyniki finałów (14.05.2017)
Gra pojedyncza mężczyzn

Michał Suski (Szkoła Główna Handlowa, 1) — Szymon Malik (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie) 21:8 21:18 (0:25)
Gra pojedyncza kobiet
Julia Bojarowska (Uniwersytet Warszawski, 1) — Tamara Siemieniuk (Warszawski Uniwersytet Medyczny, 2) 21:9 21:14 (0:30)
Gra podwójna mężczyzn
Krzysztof Piwowarski/ Maciej Stanisławczyk (Wojskowa Akademia Techniczna) — Grzegorz Stańko/ Mikołaj Witkowski (Uniwersytet Warszawski, 2) 21:15 21:16 (0:25)
Gra podwójna kobiet
Anna Dębska/ Adrianna Tataj (Uniwersytet Warszawski, 1) — Emerald Chao/ Aniela Jasińska (Warszawski Uniwersytet Medyczny) 21:8 21:17 (0:23)

Zob. album zdjęć z turnieju finałowego (14 maja 2017) na FB Badzine Poland.

Zob. album zdjęć Marcina Selerskiego z turnieju finałowego (14 maja 2017).

Zob. album zdjęć Marcina Selerskiego z III rzutu (gry mieszane, 23 kwietnia 2017).

Zob. na FB Badzine Poland album zdjęć z II rzutu eliminacyjnego (18 marca 2017) i album z III rzutu (23 kwietnia).

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS Warszawa, a wspierają m.st. Warszawa i ministerstwo sportu i turystyki.Zob. też:
Plan gry studentów o medale.
Finały na Bemowie.
Przyjemności mniejszych turniejów.

Zmieszani studenci.
Inauguracyjny turniej mikstowy.
Stołeczne uczelnie krok od finiszu mistrzostw.
Sobotni rozkład jazdy akademików.
E-madzia czeka na ostatnie zgłoszenia.
WAT i Politechnika na czele stawki.
Dominik, Kamil i Julia wodzili rej na Kartezjusza.
Zwycięstwa studenckich faworytów w Warszawie.XIX Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza, finały indywidualne w grze pojedynczej i podwójnej, 14 maja 2017, hala sportowa Wojskowej Akademii Technicznej, Warszawa, ul. Kartezjusza 1. Zob. komunikat nr 4 (PDF). Strona organizatora. Wyniki I rzutu (PDF). Wyniki II rzutu (18.03.2017) w serwisie tournamentsoftware.com. Klasyfikacja mężczyzn po II rzucie (PDF). Klasyfikacja kobiet po II rzucie (PDF). Wyniki fazy pucharowej II rzutu (PDF). Wyniki III rzutu (miksty) w serwisie toutnamentsoftware.com. Klasyfikacja III rzutu i końcowe klasyfikacje drużynowe kobiet i mężczyzn (PDF). Losowanie turnieju finałowego (14.05.2017) w serwisie tournamentsoftware. Harmonogram turnieju finałowego (14.05.2017) w serwisie tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju finałowego (14.05.2017) - PDF. Plan gier turnieju finałowego (14.05.2017) - PDF.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj