2012-11-10, Gwangju
Mikst na medal
Agnieszka Wojtkowska i Wojciech Szkudlarczyk (fot.) zdobyli brązowy medal w grze mieszanej na akademickich mistrzostwach świata rozgrywanych w Korei.

W sobotę pokonali w ćwierćfinale japońską parę Tatsuya Watanabe, Erika Sanno. Azjaci stawili w pierwszym secie silny opór, prowadzili 16:14, a gdy Polacy przechwycili na finiszu inicjatywę, zdołali jeszcze obronić  trzy lotki setowe. Na szczęście czwartą Szkudlarczyk i Wojtkowska zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść.
W drugim secie tylko początek należał do Japończyków, potem Polacy opanowali sytuację i na przerwę zeszli przy prowadzeniu 11:7. Lekką, ale wystarczającą przewagę utrzymali do końca, awansując do półfinału. Wcześniej, w piątek, w 1/8 finału, nasi reprezentanci pokonali Hindusów.
W walce o finał rozstawieni z numerem 1 Szkudlarczyk i Wojtkowska zmierzyli się z reprezentantami gospodarzy — Kang Ji Woo i Kim Chan Mi. Koreańczycy rozstawieni jako 5/8, czyli z o wiele dalszym numerem niż Polacy, byli jednak poza zasięgiem naszego duetu, który przegrał w dwóch setach.
Jest to drugi brązowy medal akademickich mistrzostw świata zdobyty przez Wojtkowską i już trzeci Szkudlarczyka. Oboje wywalczyli trzecie miejsce drużynowo w 2008 roku, a Wojtek dwa lata temu zdobył brąz w deblu z Hubertem Pączkiem.

Wyniki Polaków (10.11.2012)

Ćwierćfinał   
Wojciech SZKUDLARCZYK/ Agnieszka WOJTKOWSKA (Polska, 1) -  Tatsuya WATANABE/ Erika SANNO (Japonia) 23:21 21:18 (0:38).
Półfinał
KANG Ji Wook/ KIM Chan Mi (Korea, 5/8) — Wojciech SZKUDLARCZYK/ Agnieszka WOJTKOWSKA (Polska, 1) 21:19 21:14 (0:32).

XII Akademickie Mistrzostwa Świata (12th World University Badminton Championships 2012), 6—11 listopada 2012, Gwangju (Korea Południowa). Strona turnieju (w tym livestream) . Zobacz również wyniki drużynowe na tournamentsoftware.com. Wyniki indywidualne na tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj