2014-06-03, Rotterdam/Warszawa
Chemia najlepsza w Rotterdamie
W wydanym niedawno numerze miesięcznika „Akademicki Przegląd Sportowy” ukazała się relacja z tegorocznego międzynarodowego turnieju TTST w Rotterdamie.
Był to już 20. taki turniej w tym portowym mieście i nie pierwszy, w którym wystartowali Polacy. Tym razem naszą nację reprezentowali badmintoniści z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Gdańskiego.

Widoczną rolę w bardzo udanym jubileuszowym turnieju badmintona w Rotterdamie odegrali dwaj naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Andrzej Huczko i mgr Szymon Żerko (na fot. 1. — z lewej strony, w żółtych koszulkach — uczestniczą w ogólnej rozgrzewce zawodników zafundowanej przez organizatorów na początku zawodów; na fot. 2. zwycięska drużyna kategorii B). Można o tym przeczytać w relacji zatytułowanej nie bez kozery Dobra chemia, czyli turniej dziesięciu drużyn.

Z APS (nr 2/2014 – strona 20) można się dowiedzieć także, że TTST (Ten Teams Shirt Tournament) to drużynowy odpowiednik licznych turniejów znanych w Europie pod nazwą ISBT (International Student Badminton Tournament). Holandia stanowi oazę turniejów akademickich tego typu. Tegoroczny TTST to jubileuszowy, już 20. turniej w Rotterdamie. A na przykład w innym holenderskim mieście, Enschede, odbyło się już 27. zawodów ISBT. Swoje turnieje tego rodzaju mają także Amsterdam, Maastricht, Tilburg i Utrecht. Trochę podobny odbywa się co roku w Eindhoven.

O turniejach ISBT staramy się regularnie informować naszych czytelników. Zob.:

Spędź Noc Kupały na turnieju w Londynie.

Holenderska majówka.

Karnawał wenecki w Holandii dla badmintonistów.

Zaplanuj Sylwestra z badmintonem.

Legendarny ISBT.

Drużynowy turniej dla akademików.

Turniej dla cool-studentów.

Galerię zdjęć z turnieju TTST w Rotterdamie można obejrzeć na profilu Facebookowym Badzine Poland. Na tymże profilu można znaleźć dwie migawki wideo.

Fot. © Janusz Rudziński (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj