2016-09-09, Warszawa
Gigabadminton na PGE Narodowym
W sobotę 10 września 2016 roku badminton zagości na stadionie PGE Narodowym. Impreza pod nazwą Narodowy Dzień Badmintona jest zakrojona na wielką skalę, o czym świadczy chociażby zainstalowanie na płycie stadionu 51 kortów.
Debiut badmintona, choć było to jego wydanie bardzo rekreacyjne (paradoksalnie używano jednak nawet piórowych lotek, o czym pisaliśmy w naszym serwisie — zob. Badminton gwoździem programu na Stadionie Narodowym), miał tam miejsce w styczniu 2014 roku i nawet odbił się echem za granicą.

Na uczestników wydarzenia (zachęca się przede wszystkim dzieci i młodzież, ale ogólnie osoby w każdym wieku) czeka od godz. 10 do 20 wiele atrakcji. Zapowiada je strona Narodowy Dzień Badmintona, gdzie warto zajrzeć przed wybraniem się na imprezę.

Wspomnijmy tylko o przewidzianych na korcie centralnym meczu Pucharu Polski mężczyzn SKB Litpol-Malow Suwałki — Hubal Białystok i pokazowej grze podwójnej w wykonaniu najlepszego polskiego debla Adam Cwalina/ Przemek Wacha kontra mistrzowie Europy i All England, Władimir Iwanow/ Iwan Sozonow (Rosja).

Te i wiele innych atrakcji jest dostępnych bezpłatnie, ale chętni do gry w sobotę powinni zabrać ze sobą strój sportowy.

Zwróćmy uwagę, że przygotowano także korty dla osób niepełnosprawnych, w tym do gry na wózkach.

W promocji badmintona wezmą udział polscy olimpijczycy i inni kadrowicze.

Impreza może uzyskać status cykliczny, czyli wrócić za rok.

BadmintonZone.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy. Zob. także:
Badminton kontra pokemony? (Narodowy Dzień Badmintona).
Narodowy Turniej Badmintona.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj