2023-11-10, Białystok
Młodzież i dzieci międzynarodowo w Białymstoku
W hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku rozpoczęła się kolejna międzynarodowa badmintonowa impreza. Tym razem do stolicy Podlasia zjechało niemal 140 młodych (do 19 lat) zawodników z 13 krajów świata, w tym cała kadra narodowa Polski juniorów.

Yonex Polish International U19 to jedna z dwóch flagowych juniorskich imprez w kalendarzu PZBad, obok ENEA Polish Open U-19, która rozgrywana jest zazwyczaj we wrześniu. To turnieje zaliczane do Junior International Series, serii rozgrywanej na całym świecie.

W tym roku Yonex Polish International U-19 po raz pierwszy odbywa się w Białymstoku, stolicy nie tylko polskiego badmintona, ale również jego juniorskiej części. W ostatnich latach obserwowaliśmy na białostockich arenach wiele juniorskich i młodzieżowych imprez. W maju 2023 roku w tej samej hali rozegrano Yonex Polish Open U-17.

Na kortach wystąpi 137 zawodników z Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Anglii, Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii, Czech i Holandii, ale również takich krajów jak Katar czy Indie. Impreza transmitowana jest na żywo w live streamingu na YouTube, a na oficjalnym 
facebookowym profilu społecznościowym prowadzona jest bogata relacja wynikowo-fotograficzna.

Białystok gości również drugą międzynarodową imprezę, która towarzyszy Yonex Polish International U-19. To Międzynarodowy Festiwal Badmintona w kategoriach wiekowych U-9, U-11, U-13, U-15. Przez dwa dni ponad dwustu zawodników z jedenastu państw rywalizować będzie o zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych. Turniej dla młodszych zawodników odbywa się w dwóch halach w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego nr 3 Pietrasze w Białymstoku.

Partnerami strategicznymi wydarzenia są:
Ministerstwo Sportu i Turystyki, Miasto Białystok, Województwo Podlaskie, Yonex Polska, Sportlen.

Fot. Rafał Oleksiewicz (live, mat. prasowe)

Materiały Organizatora, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj