2023-05-13, Pattaya
Bujnicka i Szmigiel najlepsze w Tajlandii
Daria Bujnicka i Oliwia Szmigiel (fot. 1) przypieczętowały swój sukces na międzynarodowych mistrzostwach Tajlandii w parabadmintonie (Thailand Para Badminton International 2023), ogrywając w sobotę hongkońską parę deblową Choi Wing Kei, Lam Ching Yung 21:11 21:5.

Tytuł mistrzowski naszych deblistek w Tajlandii to jedyna zdobycz medalowa Biało-Czerwonych na tym turnieju. Po piątkowej ćwierćfinałowej porażce Bartłomieja Mroza w deblu, także w ćwierćfinale odpadła w sobotę, ale 
w singlu, Szmigiel (fot. 4). Nie miała wiele do powiedzenia w pojedynku z rozstawioną z numerem jeden Hinduską Nithyą Sre Sumathy Sivan, ustępując pola z wynikiem 12:21 8:21. Pozostaje jednak satysfakcja, że w grze podwójnej Nithya musiała ustąpić pierwszego miejsca Polkom: reprezentantki Indii (Sumathy Sivan grała w parze z Rachaną Shaileshkumar Patel) zajęły drugie miejsce, za Biało-Czerwonymi.

Po wyeliminowaniu Oliwii Nithya Sre Sumathy Sivan rozegrała ciężki półfinał przeciwko Chince Li Fengmei. W trzecim secie Hinduska przegrywała już 12:17, po czym uzyskała lotkę meczową 20:19, której nie wykorzystała. 
Obroniła z kolei trzy meczbole, ale w końcu wygrała 26:24 i w niedzielnym finale zmierzy się z kolejną silną Chinką.

Zob. album ze zdjęciami Bartłomieja Mroza na Thailand Para Badminton International 2023.


Międzynarodowe mistrzostwa Tajlandii w parabadmintonie. Thailand Para Badminton International 2023. 9-14 maja 2023. Pattaya (Tajlandia). Kategoria: BWF Para Badminton International Level 2. Wyniki w serwisie bwfpara.tournamentsoftware.com.

Fot. Craig Burgess, Alan Spink © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj