2023-01-14, Józefosław k. Warszawy
Rudna i Baranowski wygrali w singlu 1. rundę AMWiM
Inauguracja jubileuszowej 25. edycji Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Badmintonie nie przyniosła niespodzianek. Indywidualnie zwyciężali faworyci, a w klasyfikacji uczelnianej trwa era panowania Wojskowej Akademii Technicznej.

W finale singla kobiet Joanna Rudna (fot. 1; Akademia Finansów i Biznesu Vistula) pokonała Aleksandrę Kopyt (Szkoła Główna Handlowa) 21:10 21:5. Miejsca 3-4 przypadły zawodniczkom Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Magdalenie Kokoszce i Joannie Kulawiak.

Finał gry pojedynczej mężczyzn był trzysetowy, ale decydującą partię rozstrzygnął przekonująco na swoją korzyść Kajetan Baranowski (fot. 2; Collegium Civitas Warszawa), który wygrał z Szymonem Maciągiem (Wojskowa Akademia Techniczna im, Jarosława Dąbrowskiego) 21:14 18:21 21:12. Na miejscach 3-4 zameldowali się ex aequo Piotr Krajewski (Vistula) i Jakub Pawlewicz (Uniwersytet Warszawski).

Debla pań wygrały Bogumiła Przybyła i Aleksandra Sztabkowska (fot. 3; WAT). W bezpośrednim starciu z najgroźniejszymi rywalkami, 
reprezentującymi tę samą uczelnię Zuzanną Kowalik i Katarzyną Wrońską, tryumfowały ostatecznie 21:13 21:15. Trzecia lokata przypadła parze Anna Drozd, Paulina Orzepowska (WAT).

W deblu mężczyzn wprawdzie bracia Szymon i Tymoteusz Malik (fot. 4; Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie) w fazie grupowej przegrali z Michałem Aleksandrowiczem i Krzysztofem Piwowarskim (WAT), ale w finale zrewanżowali się, wygrywając 21:11 21:16. Miejsca 3-4 zajęli Zdzisław Idziaszek i Jacek Janiszewski (WAT)oraz Jakub Matłoka i Igor Przybylak (WUM).

Zob. wyniki na stronie pzbad.tournamentsoftware.com i migawkę z zawodów na TVP 3 Warszawa,

W klasyfikacji drużynowej kobiet prowadzi WAT przed Vistulą, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytetem Warszawskim, SGH i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. 

W tabeli rywalizacji drużynowej mężczyzn prowadzi również WAT, przed UW, Vistulą, AWF, Collegium Civitas, WUM, SGH i SGGW.

O ile w obu klasyfikacjach pozycja WAT jako lidera jest niezagrożona, to na dalszych miejscach może dojść do przetasowań.

Zawody z udziałem 55 reprezentantów ośmiu warszawskich uczelni rozegrano w Józefosławiu w hali LAVO. Następny turniej (2. rzut eliminacyjny) zostanie rozegrany w sobotę 11 marca 2023 na identycznych zasadach co pierwszy (można startować albo w singlu, albo w deblu; punkty zdobywa się indywidualnie oraz ewentualnie dla uczelni, w razie uzyskania jednego z trzech najlepszych wyników w danej grze w wykonaniu reprezentantów danej ekipy).

Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sponsorem jubileuszowej edycji jest Victor Polska.

Mistrzostwa organizuje AZS Warszawa

XXV Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 14 stycznia 2023, hala LAVO., Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora. Facebook mistrzostw. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj