2023-01-08, Kobierzyce, Łódź, Suwałki, Józefosław k. Warszawy
Zamiana miejsc w prowadzącej "4" Lotto Ekstraligi
Wprawdzie mistrz Polski (SKB Litpol-Malow Suwałki), wicemistrz (ABRM Warszawa) i brązowy medalista (Hubal Białystok) nie stracili dużych punktów w trzeciej rundzie Lotto Ekstraligi Badmintona, wygrywając w najgorszym razie w stosunku 5:2, ale nie obyło się bez kilku niespodziewanych wyników.

Zaskakujacą klęskę na własnym terenie poniósł dotychczasowy wicelider, KU AZS UM Łódź, przegrywając z siódmą w tabeli Benincą Feniks Kędzierzyn-Koźle i to aż 1:6! Wbrew wynikowi spotkanie było zacięte, ale goście wykazali się żelaznymi nerwami, wygrywając cztery trzysetówki, w tym dwie w decydującej partii 15:14, a jedną 15:13. W grach podwójnych Beninca zaszachowała AZS UM czeskim deblistą sklasyfikowanym obecnie na 54. miejscu listy światowej, Ondřejem Králem, który dwukrotnie ograł Przemka Wachę: w deblu w parze z Karolem Budnym (Wacha grał w parze z Wiaczesławem Jakowlewem), a w mikście razem z Dominiką Kwaśnik (przeciwko parze Wacha, Kornelia Marczak).

Gra do 15 punktów w secie (w dodatku bez dogrywek do przewagi dwóch punktów) sprzyja niespodziankom. Później losy drużyn rywalizujących w Łodzi nieco się odwróciły. Beninca nie sprostała Unii Bieruń, która zgarnęła pełną pulę trzech punktów dzięki wygranej 5:2, a gospodarze częściowo się zrehabilitowali minimalną wygraną ze wspomnianą Unią 4:3. W efekcie Beninca i Unia poprawiły swe pozycje w tabeli ekstraklasy, awansując o jedną lokatę, natomiast AZS UM spadł z drugiego miejsca na czwarte.

W innych spotkaniach dochodziło niekiedy do ciekawych konfrontacji. Ze starcia Miłosza Bochata i Adriana Krawczyka (ABRM) z "weterańskim" deblem Rafał Hawel (fot.), Maciej Kowalik (CT Arena Hawel Academy) zwycięsko wyszli ci ostatni (15:12 8:15 15:11). Z kolei opromieniony wieloma błyskotliwymi wygranymi debel Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski (SKB Litpol-Malow) nie poradził sobie w Suwałkach z duetem Marcin Kalitka, Szymon Stokfisz (AZS AGH Kraków), przegrywając 15:14 14:15 13:15.

W tabeli Lotto Ekstraligi prowadzi Hubal (18 pkt), przed ABRM (17 pkt) i SKB Litpol-Malow (16 pkt). Czwarty w tabeli AZS UM ma dwa punkty straty do SKB i pięć przewagi nad AZS AGH.
Następna runda zostanie rozegrana w weekend 18-19 lutego.

Wyniki 1. dnia 3. rundy (7.01.2023)
Suwałki
SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI — AZS AGH KRAKÓW 6:1
AZS AGH KRAKÓW — OSSM-SMS BIAŁYSTOK 6:1
SKB LITPOL-MALOW SUWAŁKI — OSSM-SMS BIAŁYSTOK 7:0
Warszawa
ABRM WARSZAWA — CT ARENA HAWEL ACADEMY 5:2
CT ARENA HAWEL ACADEMY — AMW BADMINTON SCHOOL GDYNIA 5:2
ABRM WARSZAWA — AMW BADMINTON SCHOOL GDYNIA 7:0

Wyniki 2. dnia 3. rundy (8.01.2023)
Kobierzyce
UKS HUBAL BIAŁYSTOK — KS BADMINTON KOBIERZYCE 6:1
UKS HUBAL BIAŁYSTOK — JOHNNY BROS POLITECHNIKA GDAŃSKA 7:0
JOHNNY BROS POLITECHNIKA GDAŃSKA — KS BADMINTON KOBIERZYCE 4:3
Łódź
BENINCA UKS FENIKS KĘDZIERZYN KOŹLE — KU AZS UM ŁÓDŹ 6:1
UKS UNIA BIERUŃ — BENINCA UKS FENIKS KĘDZIERZYN KOŹLE 5:2
KU AZS UM ŁÓDŹ — UKS UNIA BIERUŃ 4:3


Lotto Ekstraliga. 50. Drużynowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. 3. runda. 26-27 stycznia 2023. Kobierzyce, Łódź, Suwałki, Warszawa. Wyniki 
w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com.

Fot. Janusz Rudziński © BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj