2022-07-24, Tajpej
Gospodarzom zabrakło tylko sukcesu na deser
21-letni Japończyk Kodai Naraoka po upływie tygodnia powtórzył swój sukces na turnieju World Touru. Znowu zdobył wicemistrzostwo, tym razem na otwartych mistrzostwach Tajwanu w badmintonie (YONEX Taipei Open 2022 HSBC BWF World Tour Super 300).

Na jeszcze większy sukces Japończyk (38. BWF) musi poczekać. W Tajpeju powstrzymał go w finale  bardziej doświadczony i zdecydowanie bardziej utytułowany singlista gospodarzy, Chou Tien Chen (fot. 1) klasyfikowany obecnie na czwartym miejscu listy światowej (a był już i jej wiceliderem). 

Chou Tien Chen wprawdzie ustąpił Naraoce w pierwszej partii pojedynku finałowego, ale w kolejnych opanował całkowicie sytuację.

Nie zawiodła także druga singlowa gwiazda gospodarzy, Tai Tzu Ying (fot. 2), która wprawdzie bez specjalnych fajerwerków, ale w dwóch setach pokonała w finale sklasyfikowaną na 35. miejscu rankingu BWF Japonkę Saenę Kawakami.

Rozczarowanie spotkało natomiast miejscowych kibiców w ostatnim finale, który miał być zwycięstwem Tajwańczyków na deser. Tymczasem opromieniony złotym medalem olimpijskim zdobytym w Tokio debel męski Lee Yang, Wang Chi-Lin (fot. 3) po raz kolejny nie zdołał osiągnąć po igrzyskach zwycięstwa w turnieju międzynarodowym.

Wydawało się już, że zła passa będzie zaraz przełamana, bo Tajwańczycy prowadzili w trzecim secie kilkoma punktami z malezyjskim duetem Man Wei Chong, Kai Wun Tee (fot. 4), ale gdy doszło do napiętej końcówki, od prowadzenia 18:17 nie potrafili zdobyć żadnego punktu.

W rozegranych wcześniej finałach miksta i debla kobiet tryumfowali reprezentanci Hongkongu. Para Ng Tsz Yau, Tsang Hiu Yan zrewanżowała się Japonkom, Rui Hirokami, Yuna Kato, za porażkę w pierwszej rundzie zeszłotygodniowych otwartych mistrzostw Singapuru. W sumie Japończycy zeszli pokonani we wszystkich trzech finałach, w których uczestniczyli.

Wyniki finałów (24.07.2022):
Singel mężczyzn
CHOU Tien Chen (Tajpej, 1) - Kodai NARAOKA (Japonia, 4) 14:21 21:10 21:6.
Singel kobiet
TAI Tzu Ying (Tajpej, 1) — Saena KAWAKAMI (Japonia, 7) 21:17 21:16.
Debel mężczyzn
MAN Wei Chong, Kai Wun TEE (Malezja, 6) - LEE Yang, WANG Chi-Lin (Tajpej, 1) 21:18 11:21 21:18.
Debel kobiet
NG Tsz Yau, TSANG Hiu Yan (Hongkong, 6) - Rui HIROKAMI, Yuna KATO (Japonia) 21:15 18:21 21:19.
Mikst
LEE Chun Hei Reginald, NG Tsz Yau (Hongkong) - Ruttanapak OUPTHONG, Chasinee KOREPAP (Tajlandia) .


Zob. też:

Otwarte mistrzostwa Tajpeju w badmintonie. YONEX Taipei Open 2022. 19-24 lipca 2022. Tajpej (Tajwan). Taipei Arena. HSBC BWF World Tour Super 300. Pula nagród: 500 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski.  Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj