2022-07-17, Singapur
Indonezyjskie popisy w finałach Singapore Open
Grające od niedawna razem debla, Apriyani Rahayu i Siti Fadia Silva Ramadhanti (fot. 1), osiągnęły już imponujące sukcesy. Indonezyjki zwyciężyły najpierw w Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej, a potem wygrały dwa turnieje World Touru, najpierw Super 750 (Malaysia Open), a teraz Super 500 (Singapore Open). Oczywiście trzeba pamiętać, że Rahayu to nie byle kto, bo mistrzyni olimpijska w grze podwójnej w Tokio. W finale otwartych mistrzostw Singapuru grająca w ofensywnym stylu para Indonezyjek pokonała Chinki, Zhang Shu Xian, Zheng Yu 21:14 21:17.


W deblu mężczyzn w niedzielę Indonezyjczycy zakończyli swoje wewnętrzne dzielenie medali. Zgarnęli wszystkie, gdyż w Singapurze doszło do bezprecedensowego w epoce Superseries i World Touru zmonopolizowania debla mężczyzn już w fazie półfinałowej przez jedna nację. W finale wygrał duet niżej ustyuowany w rankingu światowym (24. BWF), Leo Rolly Carnando, Daniel Marthin, zostawiając "zaledwie" srebro teoretycznie mocniejszej parze Fajar Alfian, Muhammad Rian Ardianto (fot. 2).

W mikście doszło w finale do konfrontacji na niebotycznym szczycie. Aktualni mistrzowie świata Dechapol Puavaranukroh i Sapsiree Taerattanachai (fot. 3) pokonali względnie gładko mistrzów olimpijskich z Tokio, chińską parę Wang Yi Lyu, Huang Dong Ping.

W finale debla mężczyzn, a właściwie tuż po zakończeniu gry, oglądaliśmy niezwykły obrazek. Zwycięzca, Indonezyjczyk Anthony Sinisuka Ginting (fot. 4) roztrzaskał swoją rakietę z... radości czy może raczej dla odreagowania frustracji z długiego oczekiwania na tryumfy od czasu zdobycia brązowego medalu na igrzyskach w Tokio. 
Duńczyk Viktor Axelsen zwykł po finałowych wygranych darować rakietę publiczności, ale miał dużo częściej powody do satysfakcji niż frustracji w porównaniu z niesprawiającym wcale wrażenia choleryka Indonezyjczykiem. W finale Ginting ograł Japończyka Kodai Naraokę, dla którego wicemistrzostwo Singapuru to i tak sukces, który może zwiastować rozkręcenie się jego kariery w światowej elicie.

W finale singla kobiet dwukrotna medalistka olimpijska Pusarla Venkata Sindhu (fot. 5) pokonała w trzech setach aktualną mistrzynię Azji, Wang Zhi Yi. W ogóle — jak widać — reprezentantom Chin nie wiodło się w Singapurze najlepiej, a w finałach ponieśli same porażki. W sumie trzy złota dla Indonezji, po jednym dla Indii i Tajlandii.

Wyniki finałów (17.07.2022):
Singel mężczyzn
Anthony Sinisuka GINTING (Indonezja, 4) — Kodai NARAOKA (Japonia) 23:21 21:17 (0:53).
Singel kobiet
PUSARLA Venkata Sindhu (Indie, 3) — WANG Zhi Yi (Chiny) 21:9 11:21 21:15 (0:58).
Debel mężczyzn
Leo Rolly CARNANDO, Daniel MARTHIN (Indonezja) — Fajar ALFIAN, Muhammad Rian ARDIANTO (Indonezja, 4) 9:21 21:14 21:16 (0:52).
Debel kobiet
Apriyani RAHAYU, Siti Fadia Silva RAMADHANTI (Indonezja) — ZHANG Shu Xian, ZHENG Yu (Chiny, 5) 21:14 21:17 (0:39).
Mikst
Dechapol PUAVARANUKROH, Sapsiree TAERATTANACHAI (Tajlandia, 1) — WANG Yi Lyu, HUANG Dong Ping (Chiny, 3) 21:12 21:17 (0:37).

Zob. też:
Kiedy sędzia "dostaje" czerwoną kartke
Brąz, srebro i złoto dla debli z Indonezji
Saina przypomniała o sobie
Jordan Hart pożegnała się z Singapore Open
Awans Hart w Singapurze.

Otwarte mistrzostwa Singapuru w badmintonie. Singapore Open 2022. 12 — 17 lipca 2022. Singapur (Singapur). Singapore Indoor Stadium. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 370 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com 
(live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj