2022-07-15, Singapur
Brąz, srebro i złoto dla debli z Indonezji
Gospodarze otwartych mistrzostw Singapuru w badmintonie powinni być na razie w miarę zadowoleni. Wprawdzie w piątkowych ćwierćfinałach odpadł ich debel Hee Yong Kai Terry, Loh Kean Hean, który przegrał z rozstawionymi z numerem cztery Indonezyjczykami, Fajarem Alfianem i Muhammadem Rianem Ardianto (fot. 1) 21:16 15:21 15:21, ale za to młodszy brat Kean Heana, mistrz świata w singlu Loh Kean Yew ograł Chińczyka Li Shi Fenga 21:15 21:18 i w sobotnim półfinale zmierzy się z najsilniejszym Indonezyjczykiem, Anthonym Sinisuką Gintingiem (fot. 2).
Ginting pokonał w ćwierćfinale Malezyjczyka Ng Tze Yonga 21:15 21:12. O ile Ginting zapewne mierzy w złoto, to w deblu mężczyzn Indonezja to złoto już ma zapewnione, jak również srebro i brąz. Po prostu w tej konkurencji Czerwono-Biali są bezkonkurencyjni. Mimo że przed turniejem wycofali się z niego rozstawieni najwyżej sklasyfikowani debliści indonezyjscy, Kevin Sajaya Sukamuljo i Marcus Fernaldi Gideon, to w półfinałach wystąpią wyłącznie ich rodacy. Oprócz wspomnianych wcześniej Alfiana i Ardianto, także Leo Rolly Carnando i Daniel Marthin, Mohammad Ahsan i Hendra Setiawan oraz Sabar Karyaman Gutama i Moh Reza Pahlevi Isfahani.

W ćwierćfinale Singapore Open (to turniej rangi HSBC BWF World Tour Super 500) zakończyła się optymistyczna przygoda Sainy Nehwal (Indie). Awans do półfinału był blisko: Hinduska jednak ku rozpaczy swych trenerów i kibiców nie wykorzystała po godzinie gry dwóch lotek meczowych, tracąc od prowadzenia 22:20 w trzecim secie cztery punkty z rzędu i w sobotę zamiast niej zagra Japonka Aya Ohori (fot. 3). 
Bliska odpadnięcia była druga, obecnie silniejsza gwiazda Indii w singlu pań, Pusarla Venkata Sindhu, która trzeciego seta z Chinka Han Yue wygrała zaledwie w stosunku 21:19.

Zob. też:
Saina przypomniała o sobie
Jordan Hart pożegnała się z Singapore Open
Awans Hart w Singapurze.

Otwarte mistrzostwa Singapuru w badmintonie. Singapore Open 2022. 12 — 17 lipca 2022. Singapur (Singapur). Singapore Indoor Stadium. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 370 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com 
(live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj