2022-07-20, Tajpej
Tajwan trudnym terenem dla badmintonistów z Europy
Reprezentująca jako jedyna Polskę na otwartych mistrzostwach Tajpeju w badmintonie Yonex Taipei Open Jordan Hart (fot.) odpadła w pierwszej rundzie po porażce z zawodniczką gospodarzy Hung En-Tzu 18:21 17:21. Hart prowadziła przejściowo w każdym secie przed jego końcówką, ale nie potrafiła dotrzymać kroku Tajwance.

W turnieju startuje mało zawodników europejskich, a raczej należałoby powiedzieć: startowało. Wszyscy odpadli wpierwszej rundzie z wyjątkiem Niemca Maksa Weisskirchena, który jednak za przeciwnika miał nie Azjatę, lecz Europejczyka rodem z Ukrainy, a grającego też w polskiej Lotto Ekstralidze — Danyło Bosniuka. Niemiec wygrał 21:17 21:13.

Wystąpiła też ligowa gwiazda Hubala Białystok, Ukrainka Polina Buhrowa. Szans nie miała i szybko przegrała z megagwiazdą gospodarzy, rozstawioną z numerem jeden wicemistrzynią olimpijską z Tokio, Tai Tzu Ying, 5:21 7:21. 

Otwarte mistrzostwa Tajpeju w badmintonie. YONEX Taipei Open 2022. 19-24 lipca 2022. Tajpej (Tajwan). Taipei Arena. HSBC BWF World Tour Super 300. Pula nagród: 500 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski.  Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj