2022-06-18
Lista gospodarzy World Tour na lata 2023-2026
Światowa Federacja Badmintona (BWF) ogłosiła z radością, że w ramach ogłoszonych właśnie planów rozwoju na lata 2023-2026 odbędą się dodatkowe cztery imprezy w ramach BWF World Tour.
W 31-etapowym nowym kalendarzu World Tour, który obejmuje kończące rok finały BWF World Tour, znajdzie się więcej turniejów Super 1000, Super 750 i Super 500, co przyniesie zawodnikom większe możliwości w zakresie nagród pieniężnych. 

Ogłoszenie to zakończyło proces przetargowy, który spotkał się z dużym zainteresowaniem wszystkich oferentów. 

Sekretarz Generalny BWF Thomas Lund powiedział, że BWF World Tour 2023-2026 ma na celu podniesienie statusu badmintona na świecie. 

Badminton jest jednym z najszybciej rozwijających się sportów na świecie, z rekordowo wysoką liczbą uczestników i kibiców. Większa liczba turniejów daje nam fantastyczną możliwość zwiększenia zasięgu tej dyscypliny sportu na całym świecie, nie tylko w krajach o ugruntowanej pozycji, ale także w innych. Dzięki temu więcej zawodników będzie mogło wejść do elitarnego obiegu i zdobyć cenne doświadczenie - powiedział Lund. 

Bardzo zachęciła nas duża liczba ofert wysokiej jakości, które otrzymaliśmy, co dobrze wróży większym i lepszym turniejom w ciągu najbliższych czterech lat. Dzięki temu możemy zapewnić wyższą pulę nagród, większą oglądalność w telewizji i Internecie oraz spektakularną prezentację, co przyczyni się do stworzenia produktu sportowego światowej klasy, do którego dążymy

Lund zapewnił również, że nie będzie żadnych zmian w obecnych zobowiązaniach zawodników. 

Najważniejsze imprezy

Turniej Malaysia Open dołącza do All England Open, China Open i Indonesia Open jako turniejów Super 1000 na najwyższym poziomie.

India Open i Singapore Open zostały przesunięte do rangi Super 750. Dotychczasowi gospodarze Super 750 z Chin, Danii, Francji i Japonii utrzymali swój status.

Poziom Super 500 obejmuje miasta gospodarzy z trzech kontynentów, w Australii, Kanadzie i Finlandii, dołączając do turniejów w Hongkongu, Indonezji, Korei, Malezji, Tajlandii oraz nowego gospodarza w Japonii.

Dwa dotychczasowe turnieje Super 100 zostały podniesione do poziomu BWF World Tour Super 300: HYLO Open i Orléans Masters.

Rozszerzenie to jest finansowane przez znaczącą inwestycję BWF i partnera ds. komercyjnych, Infront w ciągu czterech lat.

Gospodarz kończącego sezon turnieju BWF World Tour Finals zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Gospodarze turniejów BWF Tour Super 100 również zostaną ogłoszeni oddzielnie.

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj