2022-05-05, Józefosław k. Warszawy
Kto wygra w badmintonowym Lotto?
Z racji bliskiego finału Lotto Ekstraligi badmintona (sobota 7 maja!) zaprezentowano mediom trofeum, na które zakusy mają cztery drużyny: SKB Litpol-Malow Suwałki (na fot. Adam Szolc), Hubal Białystok (na fot. Michał Rogalski), ABRM Warszawa (na fot. Miłosz Bochat) i Unia Bieruń (na fot. Joanna Podedworny).

Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski podkreślił znaczenie rozgrywek dla promocji dyscypliny, a także podnoszenia poziomu sportowego kadrowiczów, którzy praktycznie w komplecie występują w lidze.
Zwrócił również uwagę na rosnącą medialność ligi oraz coraz lepszy poziom organizacyjny co jest zasługą między innymi wsparcia sponsora tytularnego — marki Lotto. Moderujący dyskusję dyrektor Lotto Ekstraligi Paweł Wroniewicz przybliżył wydarzenia mijającego sezonu oraz przedstawił pakiet informacji na temat sobotniej imprezy. 

Wypowiadająca się przez pryzmat rywalizacji z ABRM Joanna Podedworny zapowiedziała walkę w półfinale z teoretycznie dużo mocniejszą ekipą ze stolicy, apelując żeby nie przekreślać szans młodego zespołu z Bierunia już na starcie.
Natomiast Miłosz Bochat odciął grubą kreską świetne występy w sezonie zasadniczym – finał to inna historia i żeby osiągnąć sukces każdy musi wykonać swoją pracę jak najlepiej. Adam Szolc — sam aktywnie funkcjonujący w mediach społecznościowych — z entuzjazmem odniósł się do pozytywnego wizerunku badmintona w socialach i przełożenia na zainteresowanie dyscypliną w realu.

Z kolei Michał Rogalski zapytany o porównanie Lotto Ekstraligi z innymi ligami, w których występował bądź występuje, podkreślił profesjonalizm rozgrywek i wysoki poziom sportowy. 

Wśród obecnych przedstawicieli telewizji, radia, prasy drukowanej i portali internetowych rozlosowano nagrodę od jednego ze sponsorów rozgrywek, rakietę firmy Victor.

W najbliższą sobotę 7 maja nastąpi zatem apogeum rywalizacji ligowej: play-off Lotto Ekstraligi w Józefosławiu k. Warszawy. O godz. 10 zagrają ABRM Warszawa z Unią Bieruń i Hubal Białystok z SKB Litpol-Malow Suwałki. Zwycięzcy zmierzą się ze sobą o godz. 18 o tytuł drużynowego mistrza Polski, przegrani — o brąz. 

Zob. też:

Fot. mat. organizatora (live)

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj