2022-04-28, Madryt
W Madrycie wyłoniono medalistów mistrzostw Europy
W czwartek dokonano na indywidualnych mistrzostwach Europy w badmintonie (2022 European Badminton Championships) wstępnego podziału medali. Okazało się, że pogromcy Polaków w grach podwójnych zademonstrowali na dalszym etapie turnieju bardzo dobrą formę.
Wprawdzie Francuzki Margot Lambert i Anne Tran przegrały z rozstawionymi z numerem dwa Dunkami — Maiken Fruergaard i Sarą Thygesen — ale zdołały wygrać seta, przegrywając ostatecznie cały mecz 21:19 16:21 17:21. Jeszcze lepszego wyczynu dokonali duńscy miksiści, Mikkel Mikkelsen, Rikke Søby (fot. 1), którzy wcześniej wyeliminowali Pawła Śmiłowskiego i Wiktorię Adamek.
Zapewnili sobie medal po wyeliminowaniu rozstawionych z numerem jeden Anglików, Marcusa Ellisa i Lauren Smith 21:11 21:17.


Nie zawodzi wielka gwiazda światowego badmintona i nadzieja gospodarzy na tytuł mistrzowski, Carolina Marin (na fot. 2 ze swoim trenerem, Fernando Rivasem Corralem), która w ćwierćfinale poradziła sobie po godzinie i pięciu minutach z Line Højmark Kjaersfeldt (Dania) 21:11 14:21 21:17.

Fantastycznie mistrzostwa rozgrywane w stolicy Hiszpanii zapamięta Misha Zilberman (na fot. 3 radość po wygraniu ćwierćfinału przeżywana z matką, trenerką i partnerką mikstową — Svetlaną).
W walce o medal Izraelczyk ograł wytrawnego singlistę francuskiego Brice'a Leverdeza 21:18 21:15. W półfinale Misha zagra z mistrzem olimpijskim Viktorem Axelsenem (Dania).


Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2022 European Badminton Championships. 25-30 kwietnia 2022. Madryt (Hiszpania). Hala CDM Gallur. Zob. wyniki reprezentantów Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj