2022-01-24
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
JUNIORZY SAMOPAS

24.01.2012. W poniedziałek na stronie internetowej PZBad pojawił się komunikat informujący o tym, że zarząd zdecydował się zakończyć współpracę z trenerami kadry narodowej juniorów — Jackiem Niedźwiedzkim (fot. 1) i Damianem Pławeckim (fot. 2).

W notatce zatytułowanej "Podsumowanie MMPJ w Płocku" czytamy: Biorąc pod uwagę wyniki naszych reprezentantów na ostatnich imprezach, Zarząd podjął decyzję o nie przedłużaniu współpracy z dniem 23.01.12. z trenerami KNJ Jackiem Niedźwieckim i Damianem Pławeckim, jednocześnie dziękując im za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

Redakcja BadmintonZone uzyskała od prezesa Marka Krajewskiego bardziej szczegółowe informacje dotyczące zakończenia współpracy z trenerami kadry juniorów.

Wedle słów szefa PZBad decyzja została podjęta bezpośrednio po zakończeniu międzynarodowych mistrzostw Polski w Płocku jednogłośną decyzją zarządu. W głosowaniu ze względu na absencję nie uczestniczył wiceprezes PZBad — Jerzy Szleszyński.

Prezes podkreślał, że decyzja o nieprzedłużeniu umowy nie powinna być zaskoczeniem dla obydwu szkoleniowców, ponieważ zarząd pośrednio podejmował tę kwestię podczas spotkania z trenerami kadry juniorów na początku stycznia, kiedy to podsumowywano wyniki sportowe i założenia pracy z juniorami w przyszłości.

Juniorzy z kadry narodowej do najbliższego zgrupowania, które ma się odbyć w połowie marca, będą trenować w lokalnych ośrodkach szkoleniowych, pod okiem swoich trenerów. Wedle słów prezesa najbliższe zawody, na które mogliby jechać juniorzy, to rozgrywane na początku marca German Open. Jednak w obecnej sytuacji, wobec poziomu, jaki prezentują młodzi badmintoniści, wyprawa taka nie ma sensu. W podsumowaniu prezes stwierdził: Juniorzy nie przygotowują się do IO, więc ostatecznie nie ma tragedii.

Trenerzy kadry juniorów zostaną wyłonieni na drodze konkursu, który niebawem ma zostać rozpisany.

Na pytanie Redakcji, czy odwoływanie trenerów kadry juniorów w trakcie sezonu startowego jest rozsądnym rozwiązaniem i nie dało się uniknąć takiego posunięcia, prezes Krajewski odpowiada: Nigdy nie ma dobrego okresu na podjęcie takich decyzji. Wyniki juniorów były tragiczne. Z drugiej strony daleki jestem od tego, aby winą za poziom sportowy juniorów obarczać trenerów kadry. To następstwo wieloletnich zaniedbań, między innymi braku planu szkolenia dla tej kategorii wiekowej w związku.

Przypomnijmy, nowy zarząd powołał specjalną komisję, która ma się zająć przygotowaniem planu szkolenia badmintonowego w Polsce. W jej skład weszli: Jacek Hankiewicz, Leszek Jagodziński, Andrzej Klej oraz Marian Stelter.

Fot. © Agnieszka Pugacewicz, BadmintonZone.pl

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj