2022-01-22, Józefosław k. Warszawy
I tym razem Tymek
Wojskowa Akademia Techniczna zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej pierwszego rzutu Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. Badmintonistki i badmintoniści reprezentujący inne uczelnie potrafili jednak sięgać po tryumfy w konkurencji indywidualnej.

Na najwyższym poziomie stała rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn. Rządzący tam od paru lat student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie Tymoteusz Malik (fot. 1) tym razem musiał się zmierzyć z innymi kadrowiczami młodzieżówki. 
Bezpośrednio pokonał w półfinale Piotra Krajewskiego (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) 21:13 21:6, a w wyrównanym, ale dwusetowym finale, 21:16 21:19 — Michała Matysiaka (fot. 2), również z Vistuli.

Czwarty z kadrowiczów, Szymon Maciąg (WAT), musiał z kolei uznać w półfinale wyższość Matysiaka 13:21 12:21.

W grze pojedynczej kobiet bezkonkurencyjna była — tak jak na jedynym turnieju poprzedniej edycji mistrzostw - Anna Duda (fot. 3) z Akademii Finansów i Biznesu Vistula. W kluczowym pojedynku decydującym o pierwszej lokacie pokonała 21:8 21:16 Magdalenę Kokoszkę (fot. 4) ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

W grze podwójnej mężczyzn debel Uniwersytetu Warszawskiego zdołał poskromić apetyty reprezentantów WAT. Pierwsze miejsce zajęli Michał Artymiak i Piotr Rutkowski.

Jednak w deblu pań dominowały całkowicie pary z Wojskowej Akademii Technicznej. Tak jak w poprzednim sezonie najlepsze w tej rundzie były Magdalena Kamień i Aleksandra Sztabkowska (fot. 5). W decydującym o pierwszym miejscu spotkaniu wygrały z koleżankami z uczelni — Dominiką Kankowską i Julią Stachiewicz 21:12 21:10.

W punktacji drużynowej mężczyzn prowadzi WAT przed UW i Vistulą. Wśród kobiet WAT przed SGGW i Vistulą. Do pierwszego rzutu zgłosiło się 50 uczestników z siedmiu uczelni.


Przed rozpoczęciem gier Artur Słomka (AZS Warszawa) i Tomasz Rogowski (sędzia główny) wręczyli w imieniu organizatorów medale dla najlepszych studentek i studentów w poprzedniej edycji mistrzostw w badmintonie (zob. album zdjęć z dekoracji na Badzine Poland).
W singlu żeńskim złoto przypadło Annie Dudzie (Vistula), srebro Magdzie Łukasiak (SGH), brąz — Agnieszce Włudyce (AWF). W singlu męskim złoto Tymoteuszowi Malikowi (AWF), srebro — Filipowi Matysiakowi (WAT), brąz — Axelowi Marciniakowi (WAT). W deblu kobiet złoto ex aeqou Magdalenie Kamień i Aleksandrze Sztabkowskiej, brąz — Karolinie Jatkowskiej i Oliwii Skórskiej (Soboń) — wszystkie z WAT. W deblu mężczyzn złoto ex aequo Krzysztofowi Gocmanowi i Michałowi Kołdejowi, a brąz Jackowi Janiszewskiemu i Dariuszowi Kluczykowi — wszyscy z WAT.

Na wiosnę 2022 r. zaplanowano w ramach 24. edycji mistrzostw w sobotę 5 marca II rzut eliminacyjny (single i deble) oraz w niedzielę 3 kwietnia finałowy turniej indywidualny w singlu i deblu.

BadmintonZone.pl jest patronem medialnym mistrzostw. Organizuje je AZS WarszawaRozgrywki są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa.


XXIV Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 22 stycznia 2022, hala LAVO, Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Klasyfikacja mężczyzn po 1. rzucie (PDF). Klasyfikacja kobiet po 1. rzucie (PDF).

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj