2022-01-19
Od Mongolii po Timor Wschodni
Światowa Federacja Badmintona (BWF) przyznała na wyłączność Eclat Media Group prawa transmisji TV i cyfrowych w odniesieniu do cyklu HSBC BWF World Tour i głównych imprez mistrzowskich (TotalEnergies BWF Major Championships) na jej platformie SPOTV dla 12 obszarów w Azji w ramach pięcioletniej umowy, którą rozpoczęto od realizacji w zeszłym tygodniu przekazu z otwartych mistrzostw Indii (YONEX-SUNRISE India Open 2022).

Eclat niedawno rozszerzył zasięg swej platformy SPOTV w Azji na fanów z Kambodży, Hongkongu, Indonezji, Laosu, Makau, Mongolii, Birmy, Filipin, Singapuru, Tajlandii, Timoru Wschodniego i Wietnamu, którzy mogą teraz śledzić najlepsze akcje badmintonowe na całym świecie.

Sekretarz generalny BWF Thomas Lund powiedział, że jest to przełomowa zmiana dla badmintona.

Cieszymy się, że możemy powitać Eclat Media Group w rodzinie BWF i nie możemy się doczekać wielu godzin transmisji badmintona w SPOTV przez następne pięć lat. Partnerstwo oferuje fanom z tych 12 terytoriów bezprecedensową możliwość oglądania i większego zaangażowania się w badmintona, bardziej regularnie, ponieważ staramy się wzmocnić popularność tego sportu w tym regionie – powiedział Lund.

Mitchell Hong, prezes SPOTV i dyrektor generalny Eclat Media Group, dodał: Badminton od dawna zaznacza swą obecność w regionie poprzez  najlepszych badmintonistów i rodzimych czempionów azjatyckich zajmujących w ostatnich latach miejsce w centrum uwagi. Eclat z dumą włącza BWF World Tour i BWF Major Championships do programu SPOTV, ponieważ stara się dostarczać  kibicom w Azji najwyższej jakości przekaz z imprez światowej klasy.

Transakcja została dokonana za pośrednictwem zajmującego się tego typu sprawami partnera BWF — Infront.

Fot. © BadmintonPhoto/BWF

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj