2021-12-13, Huelva
Nowy mistrz świata
Wiadomo już, że będziemy mieli całkiem nowego mistrza świata w singlu mężczyzn. Obrońca tytułu — Kento Momota (Japonia, mistrz z 2018 i 2019 r.) — wycofał się z mistrzostw rozgrywanych w Hiszpanii (TotalEnergies BWF World Championships 2021) na krótko przed ich rozpoczęciem. Chen Long (Chiny, mistrz z 2014 i 2015 r.) nie został zgłoszony. Ostatnim mistrzem świata mogącym powtórzyć ten sukces był Duńczyk Viktor Axelsen, mistrz z 2017 r. i faworyt turnieju.

Na jego pojedynek w pierwszej rundzie oczekiwano z dużym zainteresowaniem, ale spodziewano się, że Axelsen pokona po raz piąty Singapurczyka Loh Kean Yewa (fot. 1).
Mało kto wietrzył sensację i ciekawe, czy wychodzący na kort coś już wtedy przeczuwali (fot. 2). Rewelacyjny Singapurczyk, który nabrał wiatru w żagle zwłaszcza po sesjach treningowych z Axelsenem właśnie, po zwycięskich dla tego ostatniego igrzyskach olimpijskich w Tokio, zagrał w poniedziałek świetnie, podczas gdy Duńczykowi dyspozycja nie dopisała. Wynik 14:21 21:9 21:6 na korzyść Yewa coś przypomina. Niedawno w finale otwartych mistrzostw Indonezji Singapurczyk w identycznym stosunku pokonał Axelsena, ale ten w trzecim secie opanował wyraźnie sytuację. Teraz jednak w Huelvie gra Axelsena w decydującej partii kompletnie siadła, a niewymuszone błędy dały Yewowi wygraną w — wydawałoby się — nieprawdopodobnym wymiarze 21:6.

Czy tym zupełnie nowym mistrzem świata zostanie Loh Kean Yew (fot. 3)? Czy może aktualny wicemistrz świata Anders Antonsen (Dania). A może ktoś inny, o kim się na razie niewiele mówi?
 

Zob. też:
Wielcy nieobecni nadal wielcy
Rogalski nie zagra z Momotą na MŚ
Rogalski ma przetestować Momotę.

26. indywidualne mistrzostwa świata w badmintonie. TotalEnergies BWF World Championships 2021. 12-19 grudnia 2021. Huelva (Hiszpania). Zawody kategorii BWF Events. Strona indywidualnych mistrzostw świata. Wyniki reprezentanta Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Mikael Ropars, Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj