2021-11-25, Bali
Kean Yew przetrzymał Momotę
Singapurczyk Loh Kean Yew znowu dał znać o sobie. Podszkolony niedawno w Dubaju na treningach z Viktorem Axelsenem, wygrał niedawno turniej Super 500 w Saarbrücken, a w 1/8 finału otwartych mistrzostw Indonezji (SimInvest Indonesia Open HSBC BWF World Tour Super 1000) wyeliminował w wyczerpującym pojedynku mistrza świata Kento Momotę (fot. 1).
Pierwszego seta wysoko wygrał Singapurczyk i prowadził 9:2 w drugim, ale w końcu Japończyk zaczął seryjnie zdobywać punkty i wyrównał w setach na 1:1.
 W trzecim secie Momota prowadził, ale zmęczenie dokuczyło mu w końcu bardziej niż rywalowi, który po zwycięstwie komentował: — To tylko jedno zwycięstwo. Pokonałem już innych najlepszych graczy, ale po raz pierwszy pokonałem światową jedynkę. (...) Nie chodzi jednak o coś jednorazowego. Muszę wrócić, skupić się i przygotować na jutro. To mój pierwszy raz w ćwierćfinale Super 1000, więc pójdę i dam z siebie wszystko.

Czwartek to mimo wszystko fatalny dzień Tajwańczyków, nie zaś Japończyków, bo ci ostatni jednak zachowali w turnieju jeszcze sporo przedstawicieli w singlach lub grach podwójnych. A reprezentanci Tajpeju odpadli wszyscy, w tym złoci medaliści z Tokio, Lee Yang i Wang Chi Lin, wyeliminowani przez malezyjski duet Goh Sze Fei, Nur Izzuddin (fot. 2) 21:15 23:21, oraz topowy singlista Chou Tien Chen wyeliminowany przez Japończyka Kentę Nishimoto (fot. 3).

Na przeciwnym biegunie niż Tajwańczycy wylądowali zaś Duńczycy: wygrali w czwartek wszystko. W singlu mężczyzn obsadzili na jutro wszystkie cztery ćwiartki, a numer 21 listy światowej Hans-Kristian Vittinghus (fot. 4) pokazał, że wciąż ma sposób na Japończyka Kantę Tsuneyamę (10. BWF): poprawił bilans pojedynków na 4:0, a w piątek zagra z singapurskim pogromcą Momoty. Duży sukces odnotował duński mikst Mathias Christiansen, Alexandra Boje, pokonując piątą parę globu, Praveen Jordan, Melati Daeva Oktavianti 23:21 21:14. To ich pierwsza wygrana z tym indonezyjskim mikstem, wcześniej trzy razy przegrali.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. SimInvest Indonesia Open, 23-28 listopada 2021, Bali (Indonezja). Bali International Convention Centre. Turniej z cyklu HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 850 tys. dol. 1,25 mln dol. Wyniki reprezentantki Polski. Zobacz wyniki w serwisie tournamentsoftware.

Fot. Raphael Sachetat, Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj