2021-09-06, Podčetrtek
Najlepsze drużyny U17 Europy
Już jutro w Podčetrtku w Słowenii odbędą się mecze finałowe najlepszych europejskich drużyn na Drużynowych Mistrzostw Europy U17 2021. W finale zobaczymy Francuzów i Rosjan.

Niestety polska drużyna zakończyła turniej na etapie meczów grupowych. Polska znalazła się w grupie ze Szwedami, Belgami i Chorwatami. Zajęliśmy tam drugie miejsce, przegrywając tylko ze Szwedami (2:3), którzy wygrali również z Belgami oraz Chorwatami i wyszli na pierwszym miejscu z grupy.
 
Po dzisiejszych meczach ćwierćfinałowych do półfinałów dostali się Czesi, Rosjanie, Duńczycy oraz Francuzi. Czeska drużyna pokonała w ćwierćfinale Szwecję 3:2 i po raz pierwszy od 2003 roku zagra w półfinałach Drużynowych Mistrzostw Europy U17. Po raz ostatni i jedyny Czechy wywalczyły medal w tej imprezie, zdobywając srebro w 1997 roku. Lucie Krulová i Petra Maixnerová wygrały mecz z Elin Öhling i Elin Ryberg w trzech setach i zapewniły swojej drużynie awans do półfinałów. Z kolei drużyna turecka była bliska sprawienia niespodzianki i pokonania aktualnych mistrzów z  Danii. Turcja pomimo długiej dominacji (przy prowadzeniu Turcji w całym meczu 2:1 Turczynki wysoko prowadziły w trzecim secie debla) ostatecznie przegrała z Duńczykami 2:3.

W półfinale Dania zmierzyła się z Rosjanami, którzy w ćwierćfinale pokonali bezwzględnie Ukrainę 3:0. Brązowi medaliści z 2019 roku dokonali tego, czego nie dokonała żadna drużyna od 2005 roku. Pokonali Danię w europejskich rozgrywkach drużynowych U17, nie przegrywając żadnego meczu. Warto wspomnieć, że ich ciężcy do zdarcia przeciwnicy do tej pory mieli na swoim koncie osiem tytułów Drużynowych Mistrzostw Europy U17. Rosjanie prezentowali bardzo dobrą formę przez cały tydzień, a dziś do boju poprowadził ich Daniił Dubowienko, który w singlu mężczyzn wygrał z Williamem Bogebjorgiem 21:16 21:18. Dubowienko z dumą mówił o swojej drużynie: — W drugim secie musiałem dać z siebie wszystko i cieszę się, że udało mi się wygrać w dwóch setach. Rosja robi postępy, a my jesteśmy tu po to, by wygrywać.

W singlu kobiet Galina Mieziencewa również nie odpuściła i w ciągu zaledwie 24 minut wygrała z Kajsą Van Dalm 2:0 w singlu kobiet (21:10 21:14). Daniił Dubowienko zagrał również  w deblu mężczyzn w parze z Glebem Stiepakowem przeciwko Jonathanowi Melgaardowi i Mike'owi Vestergaardowi. Wprawdzie Duńczycy stawiali duży opór, ale Rosjanie doprowadzili spotkanie do zwycięskiego końca w stosunku 21:13 21:18. — Długo się przygotowywaliśmy i jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego zwycięstwa — powiedział uśmiechnięty Stiepakow.

O medal na Drużynowych Mistrzostwach Europy U17 2021 walczyła dziś również Francja, która w ćwierćfinale zmierzyła się z Hiszpanią w emocjonującym meczu który rozstrzygnął się w piątym i ostatnim spotkaniu. Francja nie zdobyła medalu w turnieju drużynowym od dłuższego czasu — w 2016 roku zdobyła brąz. Jednak w dzisiejszym półfinale francuska drużyna wygrała z Czechami 3:0, co dało jej awans do finału, w którym zmierzą się z Rosją. Jedna z gwiazd imprezy, Alex Lanier (fot.), był odpowiedzialny za otwarcie półfinału dla Francji, grając przeciwko Danielowi Dvořákowi i wygrywając gładko starcie 21:5 21:11.

Drużynowe Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie. 2021 European U17 Team Championships. 3-7 września 2021. Podčetrtek (Słowenia). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (archiwum)

© BadmintonZone.pl | zaloguj