2021-03-02, Bazylea
Hotelowa kwarantanna zamiast startu
Znana w Polsce z niegdysiejszych występów w naszej ekstraklasie badmintona w barwach Hubala Białystok Węgierka Laura Sarosi (fot.) weszła z listy rezerwowej do turnieju Yonex Swiss Open HSBC World Tour Super 300.
Zajmująca 84. miejsce w zamrożonym rankingu światowym Sarosi zastąpiła bułgarską singlistkę Mariję Micową (77. BWF), którą wycofano z turnieju po tym, jak w ekipie Bułgarii wykryto przy pomocy rutynowego, obowiązkowego testu PCR przeprowadzonego w poniedziałek obecność COVID-19. Micowa była w kontakcie z osobą zarażoną i zamiast startu czeka ją kwarantanna w oficjalnym hotelu zawodów.

Sarosi przeszła COVID-19 w ubiegłym roku.

Otwarte mistrzostwa Szwajcarii w badmintonie (YONEX Swiss Open 2021) rozpoczynają się dziś w Bazylei od pierwszej rundy gry mieszanej. W zeszłym roku turniej nie odbył się z powodu pandemii.

Otwarte mistrzostwa Szwajcarii w badmintonie. Yonex Swiss Open 2021. 2-7 marca 2021. Bazylea (Szwajcaria). St. Jakobshalle. Turniej kategorii HSBC BWF World Tour Super 300. Pula nagród 140 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj