2020-10-15, Odense
Młodzi rządzą u siebie
W czwartek na kortach Odense Sportspark trwały zmagania o zdobycie miejsca w ćwierćfinałach Danisa Denmark Open.

Miejscowa publiczność mogła zdziwić się grą otwarcia, w której rywalizowali duńscy zawodnicy. Ci młodsi okazali się lepsi, eliminując turniejową czwórkę, parę Kim Astrup/ Anders Skaarup Rasmussen (fot. 1. — na drugim planie).

- Graliśmy z pewnością poniżej naszych możliwości. Nie potrafiliśmy zagrać nawet trzech dobrych wymian z rzędu i to się zemściło. Byliśmy poza naszą strefą komfortu — powiedzieli faworyci w wywiadzie po meczu.

Z kolei młodzi debliści byli bardzo zaskoczeni wygraną:- To dziwne wygrać z zawodnikami, z którymi trenujemy codziennie. Nigdy wcześniej nie udało nam się ich pokonać. Nie grali dzisiaj najlepiej, za to my — tak — powiedzieli Joel Eipe i Rasmus Kjær (fot. 1. — z prawej). Ten drugi w dodatku zmagał się ostatnio z kontuzją kolana, tym bardziej cieszyło go zwycięstwo.

Niemałe problemy przysporzył innemu reprezentantowi gospodarzy, Hansowi-Kristianowi Solbergowi Vittinghusowi, zeszłoroczny wicemistrz Yonex Polish Open 2019 z Częstochowy, Lakshya Sen (fot. 2.). W secie otwarcia przy wyrównaniu 15:15 Sen zdobył sześć kolejnych punktów i wygrał tę partię. Doświadczony Duńczyk jednak odrobił straty w kolejnym secie, a następnie wygrał mecz. Młody Indus po meczu stwierdził: - Zacząłem dobrze, ale potem popełniłem wiele błędów. Przy pierwszym lub drugim uderzeniu straciłem kontrolę i oddałem dużą przewagę w drugim secie.

Zob. też:
Wicemistrz Polski błyszczy w Danii
Cieszyć się z powrotu na kort
Momota nie wygra w Danii

Momota chce po raz 3. podbić Danię.

Otwarte mistrzostwa Danii w badmintonie. Danisa Denmark Open 2020. 13-18 października 2020. Odense (Dania). Odense Sportspark. Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 750 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj