2020-10-14, Odense
Wicemistrz Polski błyszczy w Danii
Sprawcą największej niespodzianki w drugim dniu otwartych mistrzostw Danii w badmintonie (Danisa Denmark Open 2020) był Szkot Alexander Dunn, który wraz ze swoją rodaczką Ciarą Torrance (fot. 1.) wyeliminował rozstawiony z numerem pięć mikst rosyjski Rodion Alimow, Alina Dawlietowa 11:21 21:18 21:19.
Dunn dał się poznać na otwartych mistrzostwach Polski w Warszawie w 2017 roku, kiedy zdobył wicemistrzostwo z Adamem Hallem. Teraz w Danii szkocki debel także sforsował pierwszą przeszkodę, pokonując duet Phillip Chew, Ryan Chew (USA) 21:15 21:11.

- To był dość trudny mecz, oni są solidną parą. Przygotowaliśmy plan mocnej gry i zrealizowaliśmy go — powiedział Dunn o zwycięstwie w grze mieszanej. — Grałem z nimi w zawodach juniorskich, ale nigdy ich nie pokonałem. Będąc lepszą parą, odczuwali presję. Wróciliśmy na kort dopiero na początku czerwca, ale to było tylko jeden na jednego. Wyjechaliśmy do Niemiec na tygodniowe zgrupowanie. Ponieważ nie mieliśmy wielu sesji treningowych, jesteśmy zadowoleni z tego występu.

- Było ciężko na korcie i nie mogliśmy się doczekać pierwszego turnieju, aby zobaczyć, jak gramy razem, ponieważ mieliśmy tylko tydzień razem — powiedziała Torrance. — To znaczy wiele grać w naszym pierwszym turnieju Super 750, zwłaszcza przeciwko rozstawionym z numerem pięć. Jesteśmy bardzo podekscytowani grą w drugiej rundzie.

Faworyt gospodarzy, Anders Antonsen (fot. 2.), pokonał Hindusa Ajaya Jayarama 21:12 21:14. W wypowiedzi Duńczyka pobrzmiewała tak jak w wielu wynurzeniach innych zawodników obecnych w Odense nuta satysfakcji z powrotu do rywalizacji: - Naprawdę wspaniale jest wrócić, brakowało mi gry na turniejach. To był ciężki okres przez ostatnie sześć-siedem miesięcy. Brakowało mi tego wszystkiego i jestem bardzo szczęśliwy, że wróciłemTym razem jest naprawdę inaczej i dziwne doświadczenie, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wróciliśmy i jestem naprawdę wdzięczny Badminton Denmark za te zawody.

Na fot. 3 Francuzka Anne Tran, która wraz z Emilie Lefel wyeliminowała duński debel Amalie Cecilie Kudsk, Signe Schulz 13:21 21:13 22:20.

Zob. też:

"Cieszyć się z powrotu na kort"
Otwarte mistrzostwa Danii w badmintonie. Danisa Denmark Open 2020. 13-18 października 2020. Odense (Dania). Odense Sportspark. Turniej HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród: 750 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj