2020-07-14
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
ANGLIA ODEBRAŁA DANII JONASSENA

14.07.2010. Po dwóch latach szkolenia między innymi najlepszego singlisty Starego Kontynentu — Petera Gade — Duńczyk Kenneth Jonassen, zwycięzca Korea Open 2003, Singapore Open 2004, kluczowy zawodnik duńskiej kadry narodowej przez ponad dekadę, zasilił w tym miesiącu sztab trenerski reprezentacji Anglii.
Wyspiarze posiadają obecnie w składzie trzech singlistów w pierwszej "35" rankingu światowego. Są to Andrew Smith, Carl Baxter i Rajiv Ouseph. Ten ostatni zbliża się właśnie do pierwszej "20". Jak stwierdził na stronie internetowej szef Badminton England, Adrian Christy: Chcemy, by doświadczenie Kennetha przyczyniło się do poprawy wyników naszych singlistów, począwszy od Mistrzostw Świata w Paryżu pod koniec sierpnia oraz Commonwealth Games w Indiach w październiku. (...) Powołanie go stanowi potwierdzenie naszego nieprzerwanego zaangażowania w opracowanie światowej klasy programu dla gier pojedynczych, a Kenneth zapewni naszemu sztabowi trenerskiemu ogromną wiedzę. Posiada on prawdziwe wyczucie tego, co potrzeba, by stworzyć środowisko do zdobywania medali, co stanowi kluczową zasadę, jaką pragniemy stosować.

Jonassen postawił sobie za cel wprowadzenie singlistów na światowy szczyt, a w dalszej perspektywie odkrycie talentów, które będą w stanie konkurować z Chińczykami, Malezyjczykami, Indonezyjczykami, Koreańczykami i Duńczykami. Duński trener ma realizować swój plan przede wszystkim pod kątem Mistrzostw Świata 2011 i Igrzysk Olimpijskich 2012. 

Fot. © BadmintonPhoto.com


karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj