2020-06-22, Opole
Nie żyje Henryk Hołodnik
W wieku 69 lat zmarł nagle 21 czerwca 2020 roku Henryk Hołodnik (fot.), trener i wykładowca Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uniwersytecie Opolskim. Związany jeszcze od 1986 roku z poprzedniczką UO (zał. 1994), Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Opolu, ze szczególnym zamiłowaniem rozwijał na uczelni badminton, który osobiście uprawiał. I w nim Uniwersytet Opolski osiągnął — przede wszystkim dzięki zaangażowaniu Hołodnika — olbrzymie sukcesy krajowe i międzynarodowe.

Niżej podpisany miał okazję podczas Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie do wielu spotkań i sympatycznych pogawędek od wielu lat, kiedy nasze reprezentacje ze sobą rywalizowały. Od pewnego momentu UO wysunął się wśród polskich uniwersytetów na pierwsze miejsce w badmintonie, czterokrotnie zwyciężając również w klasyfikacji wszystkich uczelni w tej dyscyplinie sportu, pokonując w finałach takie drużyny jak Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku (2014), Uniwersytet Warszawski (2015, 2017), Politechnika Białostocka (2016).

Akademickie Mistrzostwa Polski w okresie sukcesów wypracowanych przez Uniwersytet Opolski w badmintonie były rozgrywane wyłącznie drużynowo, ale studenci tej szkoły wyższej laury indywidualne (oprócz drużynowych) mieli za to okazję wielokrotnie zdobywać na akademickich mistrzostwach Europy.

Śmierć Henryka to wielki i niespodziewany cios dla naszego akademickiego badmintona.

Fot. © 2016 Dariusz Sobków

Janusz Rudziński

© BadmintonZone.pl | zaloguj