2020-05-09, Kuala Lumpur
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
POD NIEOBECNOŚĆ NIGERII POLACY W OKU KAMER TV

9.05.2010. W pierwszym spotkaniu grupowym mistrzostw świata drużyn męskich (Puchar Thomasa) reprezentacja Polski przegrała z Danią 0:5.

Pierwsze trzy mecze stanowiły niemal kalkę finału lutowych mistrzostw Europy w Warszawie. Grali dokładnie ci sami zawodnicy, a efekt był nieco inny jedynie pod względem wyniku w małych punktach. Tak jak w Warszawie, Polakom nie udało się urwać Duńczykom ani jednego seta. Swój wynik w wygranych akcjach poprawili nieznacznie w porównaniu z finałem mistrzostw Europy Hubert Pączek i debel Adam Cwalina/ Michał Łogosz (na fot. w meczu przeciwko parze Mathias Boe, Carsten Mogensen). Natomiast Przemek Wacha ustępował Peterowi Gade dużo wyraźniej, przegrywając teraz oba sety do 9.

W spotkaniu drugich par deblowych aktualni mistrzowie Europy i byli mistrzowie świata, Lars Paaske i Jonas Rasmussen rozprawili się z Łukaszem Moreniem i Michałem Rogalskim. W spotkaniu trzecich rakiet singlowych Rafał Hawel uległ Joachimowi Perssonowi.

W poniedziałek Polska zagra z Niemcami. W odróżnieniu od spotkania z Danią, która była murowanym faworytem w meczu z Polską i której mogą się obawiać nawet Chińczycy w walce o zdobycie pucharu, mecz z Niemcami może być wyrównany i nasi reprezentanci nie stoją z góry na straconej pozycji. Gdyby udało im się zwyciężyć, mieliby szansę na występ w ćwierćfinale (z grupy awansują dwa zespoły).

Mecz Polski z Danią niespodziewanie był transmitowany przez malezyjską telewizję. Miała ona pokazać spotkanie gospodarzy z Nigerią. Jednak ekipa z Afryki nie zdążyła przylecieć na czas i przegrała walkowerem. Zamiast ich meczu z Malezją transmitowano rywalizację Polaków z Duńczykami. Kłopoty Afrykanów z podróżą na ważne zawody nie są niczym nowym. W drodze na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zapodział się reprezentant Ugandy, Edwin Ekiring. Na szczęście został odnaleziony.

Dania — Polska 5:0 (9.05.2010)
Peter Hoeg Gade — Przemysław Wacha 21:9 21:9 (0:26), Carsten Mogensen/ Mathias Boe — Adam Cwalina/ Michał Łogosz 21:15 21:15 (0:29), Jan O. Jorgensen — Hubert Pączek 21:15 21:16 (0:30), Lars Paaske/ Jonas Rasmussen — Łukasz Moreń/ Michał Rogalski 21:11 21:14 (0:26), Joachim Persson — Rafał Hawel 21:11 21:12 (0:23).

Mistrzostwa świata drużyn męskich i żeńskich w badmintonie. Thomas & Uber Cup Finals, 9-16 maja 2010, Kuala Lumpur (Malezja). Kategoria: BWF Events. Zobacz również wyniki na stronie tournamentsoftware.com.

Fot. © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj