2020-04-29
Gorący październik w Danii?
Thomas & Uber Cup oficjalnie znów przeniesione. Nowa data mistrzostw świata drużyn męskich i żeńskich to 3-11 października 2020 (Aarhus, Dania).

Dania po raz pierwszy w historii organizuje Thomas i Uber Cup. W ostatnich tygodniach trwały dyskusje, co robić. Rozegranie turnieju w poprzednim wyznaczonym terminie 15-23.08.2020 (także przełożonym z maja br. z powodu pandemii koronawirusa) mogło bowiem oznaczać, że publiczność nie będzie mogła oglądać grających zawodników. Ostatnie duńskie wytyczne mówią bowiem, że w halach podczas tego typu imprez może przebywać nie więcej niż 500 osób. Badminton Danmark zdecydował więc, by przełożyć termin ponownie. Perspektywa organizacji tak prestiżowego wydarzenia przy pustych trybunach w Aarhus nie była czymś, o czym organizatorzy marzyli.

- To oczywiście smutne, że znów musimy przełożyć Thomas i Uber Cup, ale chcemy zrobić wszystko, by zwiększyć szansę na większą widownię na trybunach przy jednoczesnym zachowaniu wytycznych ministerstwa zdrowia — pisze w komunikacie prasowym szef BD, Bo Jensen. Badminton Danmark podkreśla, że ma nadzieję, że w październiku będzie możliwość przeprowadzenia turnieju tak, by przyjąć jak największą liczbę fanów badmintona.

Światowa Federacja Badmintona (BWF) także optymistycznie patrzy w przyszłość. — Nadal monitorujemy sytuację. Jeśli pojawią się nowe aspekty będziemy reagować, ale na razie jesteśmy przekonani, że możemy zorganizować bezpieczny i udany Thomas i Uber Cup. Bezpieczeństwo i zdrowie to jednak nasz priorytet - dodaje sekretarz generalny BWF Thomas Lund.

Szykuje się zatem pracowity październik dla gwiazd badmintona. Tydzień później w Odense odbędzie się turniej Denmark Open, turniej z cyklu Super Series 750 do którego zapewne przeniosą się wszystkie gwiazdy grające w Aarhus. Czy przypadkiem kogoś nie zabraknie..... ? Ryzyko jest spore. Gwiazda duńskiego badmintona, Viktor Axelsen (fot.) ogłosił niedawno, że w październiku zostanie ojcem... tak że jego jesień będzie jeszcze bardziej... pracowita.


Mistrzostwa świata drużyn męskich (Puchar Thomasa) i żeńskich (Puchar Uber) w badmintonie. 3-11 października 2020. Aarhus (Dania).

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

Magdalena Kojder, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj